Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i panoram Google Maps Street View, użytkownicy mogą teraz przekształcić znane im miejsca w zupełnie nowe krajobrazy – od malarskich dzieł sztuki po postapokaliptyczne pejzaże.

Panoramai umożliwia użytkownikom wprowadzenie dowolnej lokalizacji z całego świata i modyfikację jej wyglądu za pomocą prostych poleceń AI. Możecie zmienić Warszawę, Poznań, Kraków lub dowolne inne miasto w ciekawe obrazy.

Jak korzystać z Panoramai?

panoramai jak generowac

Zasady są bardzo proste. Wpisujecie interesującą was lokalizację i otrzymujecie ją na mapie. Możecie tam wpisać dokładną ulicę, ale równie dobrze możecie skorzystać z ustawienia postaci na wybranym miejscu na mapie. Później wpisujecie polecenia (prompty). Tam macie nieograniczone pole do zabawy. Kombinujcie z obrazami, z postapokaliptycznymi rzeczami, a z przerabianiem na styl starych fotografii.

Wybierając funkcję „remix” generator stworzy coś bardziej swojego. Korzystając z funkcji „morph” generator bardziej przekształca obecny obraz. Efekty są różne i to od was zależy, który finalny obraz wam pasuje.

panoramai morph

Dodatkowo, Holenderska Rada Turystyki stworzyła mapę „Dutch Cycling Lifestyle„, która pokazuje, jak wyglądałaby Twoja ulica, gdyby nie było na niej samochodów, zachęcając do wizji przyjaznego rowerzystom otoczenia. Wprowadzając swój adres na mapie, możesz zobaczyć, jak Twoja okolica wyglądałaby bez ruchu drogowego, z większą ilością zieleni i trasami rowerowymi. Jednakże, ta mapa tworzy tak nierealistyczne obrazy, że trudno je potraktować poważnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o polskie miasta.

Oba narzędzia wykorzystują AI do modyfikacji obrazów z Google Maps Street View, jednak „Dutch Cycling Lifestyle” skupia się na przedstawieniu ulic w bardziej holenderskim, rowerowym stylu. Rezultat? Natomiast, Panoramai jest bardziej kreatywnym narzędziem, które daje więcej możliwości i zabawy.

Moim zdaniem, narzędzie Panoramai jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem pod kątem zabawy. Jednak generowanie ulic przyjaznych ludziom, na których jest więcej zieleni i ścieżek rowerowych też jest przydatne. Może zwizualizować pewne projekty, ale udostępnione narzędzie nie ma możliwości ingerowania w detale. Bazując na samej sztucznej inteligencji, bez podpowiadania jej, często otrzymuję śmieszne efekty.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst