Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Aktualizacja artykułu (30.09.2023).

Niestety, ale nie jest już tak łatwo włączyć Copilot w Windows 11. Są obejścia i SW napisał jak włączyć Copilot w Windows 11 na „nielegalu”. Jednak, ja bym się zastanowił, czy jest sens takich operacji. Copilot okazuje się wczesnym produktem. Wszystko działa powoli. Microsoft nie naprawił wielu rzeczy do czasu premiery.

Są inne ciekawsze zastosowania sztucznej inteligencji. Na przykład wspomniany asystent pisania w przeglądarce Edge.

Czym jest Copilot?

To nowy asystent AI, stworzony, aby ułatwić korzystanie z komputera. Co więcej, ma interfejs oparty na czacie, który obecnie integruje się z niektórymi funkcjami Windowsa, takimi jak robienie zrzutów ekranu, włączanie trybu ciemnego, a nawet dostęp do rozmów Bing Chat.

Niestety, ale Copilot nie jest dostępny w Unii Europejskiej, ze względu na przepisy. Nie da się go już włączyć normalnymi metodami. Więc, jeśli chcielibyście skorzystać z tego narzędzia, to musicie poszukać innych sposobów. No chyba, że poniższa metoda u was zadziała.

Spróbuj włączyć Copilot.

Zrzut ekranu 2023 06 30 103103 jpg

Obecnie Microsoft oferuje aktualizację dla Windows 11, która teoretycznie pozwala włączyć Copilot w systemie. Jednak, nie każdy ma taką możliwość, więc poniżej dalsza część tekstu, który powstał w lipcu. Tekst opisuje jak włączyć Copilot w Windows 11.

Na dzień pisania tego artykułu (7 lipca), jeśli chcesz włączyć Copilot, musisz korzystać z wersji Windows Insider systemu Windows 11. Obecnie dostępny jest tylko na kanale deweloperów (Dev), zaczynając od kompilacji Windows 11 build 23493.

Pamiętaj, że ten kanał może być niestabilny i w pewnym momencie na pewno napotkasz błędy. Nie polecam przechodzenia na ten kanał jeśli korzystasz z komputera w celach zarobkowych lub jest to Twoje główne narzędzie pracy.

Jeśli nie jesteś jeszcze na kanale Dev, możesz zapisać dowolny komputer z systemem Windows 11 do tego kanału. Zrobisz to otwierając aplikację Ustawienia Windows 11 i przechodząc do Windows Update.

Stamtąd możesz wybrać Niejawny program testów Windows i zalogować się na konto Microsoft. Połącz swoje konto Microsoft i wybierz Kanał deweloperów. Naciśnij Kontynuuj i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera. Następnie możesz wrócić do Windows Update i kliknąć przycisk Sprawdź aktualizacje. Twój komputer pobierze i zainstaluje nową wersję aktualizacji systemu Windows 11.

Jakie są następne kroki? Czytaj dalej.

Co dalej?

Zrestartuj komputer po zainstalowaniu aktualizacji. Gdyby Copilot nie pojawił się w systemie Windows 11, wykonaj jeszcze jeden restart komputera. Wtedy na pasku zadań powinna pojawić się ikonka z aplikacją Copilot.

Można ją również uruchomić skrótem klawiszowym Windows (Super key) +C. Na pasku bocznym pojawi się Copilot, który wygląda podobnie do Czatu Bing.

Zrzut ekranu 2023 06 30 141140 jpg

Funkcjonalność Copilot jest jeszcze ograniczona, ale z czasem ma rosnąć w siłę. Dlatego weźcie poprawkę na to, że może popełniać błędy. Jest to wczesna wersja oprogramowania.

Jednak, już teraz pokazuje potrafi, szczególnie z tekstem, który zaznaczacie w aplikacji obok. Czekam na podobną funkcję wbudowaną w aplikację Word. Mam nadzieję, że Copilot w pakiecie Office będzie jeszcze lepszy. Dzięki niemu tworzenie tekstów ma być o wiele szybsze i bardziej kreatywne.

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się jak włączyć Copilot w Windowsie 11. Zostaw komentarz jeśli przydał Ci się ten artykuł lub jeśli masz jakieś uwagi do niego.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst