Jak sprawdzić kondycję baterii w Androidzie? Jest to bardzo prosta czynność, przynajmniej w przypadku smartfonów Samsung Galaxy. Jeśli kiedykolwiek mieliście zamiar kupić używanego smartfona, to w pierwszej kolejności zaczynaliście zastanawiać się nad kondycją baterii w danym egzemplarzu. Jednak nie wszyscy producenci udostępniają takie informacje w swoim systemie. Użytkownicy systemu iOS mogą to zrobić bez problemów, ale użytkownicy Androida żeby sprawdzić kondycję baterii muszą przekopywać internet. Nawet to nie pomaga, bo w niektórych przypadkach okazuje się, że nie ma takiej możliwości.

Recenzja Galaxy M34 – taniego smartfona ze świetną baterią.

Według niektórych plotek, Google planuje wprowadzenie takiej funkcji w systemie Android 14. Na ten moment zauważono tylko, że będzie można sprawdzić datę produkcji i ilość cykli ładowania. Jednak, niektórzy twierdzą, że w systemie będzie możliwość sprawdzenia statusu baterii i jej kondycja będzie wyświetlona w procentach. Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy nie mają tego problemu, bo kondycję baterii można sprawdzić w Androidzie, dzięki nakładce One UI i aplikacji Members.

Jak sprawdzić kondycją baterii w Androidzie – Samsung Galaxy.

Wystarczy uruchomić aplikację Members, wejść w zakładkę Wsparcie (na samym dole) i wybrać kartę Diagnostyka telefonu. W tej karcie macie kilka opcji do wyboru, możecie przetestować 23 elementy. Jeśli chcecie sprawdzić kondycję baterii, to wybieracie po prostu tę funkcję i i klikacie Testuj.

Screenshot 20231230 114711 Samsung Members

Aplikacja nie pokazuje kondycji baterii w procentach, tylko określa, czy bateria jest w dobrym, czy złym stanie. Jednak dobra kondycja baterii będzie dobrą wiadomością dla osoby, która chce kupić smartfona lub osoby, która zastanawiała się nad wymianą baterii w posiadanym modelu.

Oprócz baterii w aplikacji Members możecie przetestować na przykład: sieć komórkową, ekran, latarkę, głośniki, aparat, mikrofon, GPS, czytnik linii papilarnych i wiele innych elementów. Jasne, można to zrobić w inny sposób, ale tutaj macie wszystko w jednym miejscu i w prostych krokach przetestujecie najważniejsze funkcje smartfona. Jest to bardzo przydatne narzędzie, nie tylko do sprawdzania kondycji baterii w smartfonie.

Screenshot 20231230 114453 Samsung Members

Jak sprawdzić kondycję baterii we wszystkich smartfonach?

W sprawdzaniu kondycji baterii nie chodzi tylko o to, ile godzin możesz korzystać z telefonu bez ładowania, ale też o to, jak długo bateria zachowa swoją pojemność i nie ulegnie degradacji. Dlatego warto sprawdzać kondycję baterii w smartfonie, aby wiedzieć, kiedy należy ją wymienić lub zastosować inne środki, aby przedłużyć jej żywotność. Oczywiście, żyjemy w czasach, w których nie każdy smartfon ma możliwość wymiany baterii, ale każdy z nas może zadbać o nią odpowiednio.

Sprawdzanie kondycji baterii w smartfonach Samsung Galaxy jest proste i nie wymaga specjalnych narzędzi, co pokazałem przed chwilą. W innych przypadkach możesz zainstalować aplikację, taką jak AccuBattery, Battery HD lub Battery Doctor. Te aplikacje pomogą ci monitorować stan zdrowia baterii, czyli jej pojemność względem fabrycznej. Pokażą ci też, ile cykli ładowania i rozładowania przeszła bateria i jak to wpływa na jej wydajność. W aplikacjach (przynajmniej niektórych) możecie też zobaczyć pewne wskazówki, które spowodują, że zwiększycie żywotność baterii.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst