Wyjątkowy design, zaawansowane funkcje, wyraźne zdjęcia i zawrotna wydajność – to właśnie cechy smartfonów firmy Apple. Niedawno producent z Cupertino zaprezentował nowy model – iPhone 15. Czym wyróżnia się ten smartfon?

iPhone 15 – dostępne warianty

iPhone 15 ma być dostępny w kilku wariantach. Mianowicie: 

  • iPhone 15. Podstawowy model wyposażony w 6,1-calowy ekran OLED. Podobnie jak w „14-tcE”, jest to LTPS, jednak odświeżanie wynosi 60 Hz.
  • iPhone 15 Plus. Bardziej zaawansowana wersja z wyświetlaczem o przekątnej 6,7 cala. Podobnie jak w wersji podstawowej, tutaj też ekran to OLED z 60 Hz odświeżaniem.
  • iPhone 15 Pro. Model posiadający ekran 6,1-calowy OLED z funkcją Promotion. Dodatkowo jest tworzony z wykorzystaniem technologii LTPO posiadającej adaptacyjne odświeżanie wynoszące maksymalnie nawet 120 Hz. 
  • iPhone 15 Ultra / Pro Max. Ten model ma ekran o przekątną ekranu wynoszącą 6,7 cala wykonany w technologii OLED wraz z funkcją Promotion (LTPO). Jest to zdecydowanie najbardziej zaawansowana technologicznie wersja iPhone’a 15 dedykowana wszystkim tym, którzy cenią sobie nowinki technologiczne oraz najlepsze rozwiązanie pod względem wydajności. 

Wysokiej jakości zdjęcia i filmy

iPhone 15 zapewnia nagrywanie w wysokiej rozdzielczości, co gwarantuje główny aparat. Rozdzielczość głównego aparatu wynosi aż 48 MP, co świadczy o ogromnym skoku technologicznym. 

Dzięki temu tworzenie wyjątkowych, szczegółowych zdjęć i filmów jest niezwykle proste. Ponadto, poprzez dotknięcie ekranu możliwe jest regulowanie ostrości pomiędzy obiektami, nawet już po wykonaniu zdjęcia.

Dla tych, którzy chcą szybko uchwycić wyjątkowy moment, dobrą informacją jest fakt, iż nie jest już konieczne przełączanie się do trybu portretowego. iPhone 15 automatycznie gromadzi informacje odnośnie głębi. Pozwala to natychmiast zobaczyć zdjęcie jako portret z efektem rozmycia.

Wydajność, czyli procesor 

Jak wygląda specyfikacja nowej linii iPhone’ów pod względem wydajności? Zdecydowanie najlepiej pod tym względem wypadają oczywiście warianty Pro oraz Pro Max – w ich przypadku zostanie zastosowany najbardziej wydajny procesor. Dodatkowo wskazane warianty będą posiadały aż 8 GB RAM. W wersji podstawowej ilość dostępnej pamięci RAM to 4 GB. 

Zaawansowane funkcje

iPhone 15 ma dynamiczną wyspę, dzięki czemu wszelkie powiadomienia i aktywności pokazują się w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień. Taka funkcja pozwala na kontrolę odtwarzanej muzyki, sprawdzanie przychodzących połączeń i wiele innych.

Aby wymienić się z kimś danymi kontaktowymi, wystarczy zbliżyć swój iPhone do innego. Można wybrać to, co chce się udostępnić. Nowy iPhone pozwala też na tworzenie animowanych naklejek ze zdjęć na żywo i tworzenie własnego plakatu, który wyświetli się u kontaktów podczas połączenia wychodzącego. 

iPhone 15 – czym się wyróżnia?

Model iPhone 15 to pierwszy smartfon firmy Apple, który został wyposażony w złącze USB-C. Zastępuje ono stosowany w produktach firmy od 2012 roku port Lightning. Dzięki temu iPhone 15 jest kompatybilny z ładowarkami do Androida.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane
Skomentuj mój tekst