HarmonyOS, system operacyjny opracowany przez Huawei, ma zrezygnować z kompatybilności z Androidem w najbliższej wersji o nazwie HarmonyOS Next. Oznacza to, że użytkownicy telefonów Huawei z tym systemem nie będą mogli pobierać ani uruchamiać aplikacji Androida w formacie APK. Jest to kolejny krok w dążeniu Huawei do stworzenia własnego ekosystemu oprogramowania niezależnego od Google.

Niebawem na rynku pojawi się HarmonyOS Next w wersji dla programistów. Z tego powodu wiele chińskich firm technologicznych zwiększa zatrudnienie programistów aplikacji HarmonyOS. Jest to oznaka, że firmy te chcą tworzyć natywne aplikacje dla telefonów Huawei, które korzystają z systemu operacyjnego HarmonyOS.

huawei tablet bez aplikacji Androida

Niektóre z największych chińskich firm technologicznych, takich jak JD.com, Netease i Meituan, ogłosiły plany zatrudnienia programistów aplikacji HarmonyOS w celu rozwijania swoich usług i produktów na platformie Huawei. Według analityków, jest to strategiczny ruch, który ma na celu zwiększenie lojalności użytkowników i poprawę doświadczenia użytkownika na urządzeniach Huawei. Ponadto, tworzenie natywnych aplikacji dla HarmonyOS może dać firmom technologicznym przewagę konkurencyjną nad innymi dostawcami usług internetowych w Chinach.

HarmonyOS jest systemem operacyjnym opracowanym przez Huawei, który ma na celu zastąpić Androida na jego smartfonach i innych urządzeniach. HarmonyOS jest już obecny na ponad 700 milionach urządzeń w Chinach, w tym na telewizorach, tabletach i zegarkach. Jednak nie wiadomo, jak HarmonyOS poradzi sobie na rynkach międzynarodowych, gdzie większość użytkowników oczekuje dostępu do aplikacji na Androida.

Huawei zdecydował się całkowicie zerwać z Androidem w swoim najnowszym systemie operacyjnym HarmonyOS Next. Telefony Huawei z tym systemem nie będą już mogły korzystać z aplikacji Androida, nawet jeśli pobierzesz je z innych źródeł niż Sklep Play. To oznacza, że użytkownicy Huawei będą musieli polegać wyłącznie na aplikacjach dostosowanych do HarmonyOS Next. Raport Pandaily wskazuje na to, że HarmonyOS Next będzie obsługiwał tylko pakiet instalacyjny „HAP”. To duże ryzyko dla chińskiego giganta technologicznego, który chce utrzymać swoją pozycję na rynku smartfonów.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst