Premiera iPhone 15 – podsumowanie konferencji Apple. Co nowego. Polskie ceny. Materiały wideo.

Heroes of Might and Magic 3 na Androida? Czy to jeszcze możliwe? Fani dalej czekają, a producent milczy.

O tej grze napisano już wszystko, ale wiele osób dalej czeka na mobilną i pełnoprawną adaptację. Ubisoft nie rozpieszcza swoich graczy i raczej nie zamierza udostępniać gry, która nawiąże chociaż trochę do klasyka.

Dobrze wiemy, a przynajmniej fani serii, że w sieci i w Google Play pojawił się bardzo ciekawy port Heroes of Might and Magic 3 na Androida. Fani wzięli sprawy w swoje ręce i udostępnili tę grę dla wszystkich. Powiedzmy, że przenieśli ją z komputerów na smartfony w skali 1:1.

Heroes of Might and Magic 3 na Androida.

Na szczęście gracze mają coś do grania, w postaci wspomnianego Heroes 3 na Android, który w Google Play istnieje pod postacią VCMI. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale na pewno lepsze niż to, co proponuje producent po przejęciu tytułu.

Heroes of Might and Magic 3 na Androida. Plansza z gry

Firma Ubisoft próbuje zadowolić graczy swoim nowym produktem, ale fani wiedzą swoje. Nie dziwię się, bo sam kiedyś grywałem w tę serię i patrząc na nowy tytuł (odsłonę?) mam wrażenie, że jest to tylko maszynka do pobierania opłat.

Rozumiem, że gry mają zarabiać na siebie, ale pewne tytuły, które „jadą” na sentymencie powinny zachować umiar. Tak też powinno być z Heroes 3. Producent powinien udostępnić grę, która nawiązuje do klasyka. Jednak postanowił zaserwować produkt wykastrowany z najlepszych rzeczy i „wzbogacony” o system mikropłatności.

Nie twierdzę, że nowa mobilna wersja jest bardzo zła, ale dalej mówimy o Hirołsach i nawiązaniu do klasyki. Porównując te dwa światy, to jest przepaść. Nowa odsłona może znaleźć uznanie wśród osób, które kojarzą gry tylko z mikropłatnościami i w stylu, którym zaprezentował Ubisoft.

Czy doczekamy się godnego następcy Heroes of Might and Magic 3 na Androida? Mam coraz większe wątpliwości. Temat ciągnie się już dosyć długo, a nowych informacji nie widać. Niestety, ale wydaję mi się, że Ubisoft porzucił ten temat lub nawet nigdy nie chciał go podejmować.

heroes 3 na androida ubisoft

Wystarczy wspomnieć o tym, że w 2015 roku Ubisoft podjęło się próby i zaprezentowało graczom Heroes 3 na Androida i iOS. Jednak to wydanie nie spotkało się z ciepłym przyjęciem. Gra była za droga i oferowała ułamek tego, co gracze mieli do dyspozycji na komputerach.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

3 komentarze

  1. TA MOBILKA to DNO. Po ograniu mniej więcej 5h trafią się na paywall i tyle było z grania. Dojarka $ nie gra. Do tego graficznie też wygląda jak gra dla 5 latków. Bardzo się zawiodłem

  2. Cały Ubisoft to jedna gigantyczna porażka.
    Ciągle wydają gry nie dokończone i nawet patche nie pomagają. Brakuje wielu gier z wersją PL, mimo iż takowe wersje były kiedyś w Polsce.

Skomentuj mój tekst