Już 4 października będziemy świadkami premiery najnowszych smartfonów Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro. Jednak już teraz wiemy o nich niemal wszystko. Ostatnio udostępniono informacje o aparatach, dziś podano ceny, a przed chwilą dowiedzieliśmy się całej reszty.

Wsparcie programowania.

Pełna specyfikacja Pixel 8 i 8 Pro, w tym wsparcie oprogramowania przez aż 7 lat, została szczegółowo ujawniona w nowym wycieku.

Nie jest wiadome, czy mowa o 7 latach aktualizacji systemu, czy o poprawkach bezpieczeństwa. Spekuluje się, że Google planuje przez 5 lat aktualizować system i przez kolejne dwa lata udostępniać poprawki bezpieczeństwa.

google pixel 8 pro sky blue

Nawet w drugim scenariuszu wynik jest dobry i ostatecznie przewyższa to, co oferuje Samsung. Dotychczas polityka aktualizacji Google budziła zdziwienie. Twórca systemu i flagowego sprzętu zapewniał krótsze wsparcie niż konkurenci.

Na szczęście to może być już historią i seria Google Pixel 8 będzie doganiała pod tym względem odwiecznego rywala – Apple. Daleka droga do tego, ale są już na dobrym kursie.

Nowe informacje o specyfikacji Google Pixel 8.

Według raportu 91Mobiles, który powołuje się na informacje Kamili Wojciechowskiej, linia Pixel 8 będzie miała większe ulepszenia sprzętowe niż wcześniej się spodziewano.

Dotyczy to przede wszystkim wyświetlacza, ponieważ 6,2-calowy panel AMOLED Pixel 8 z częstotliwością odświeżania 60-120Hz ma osiągać maksymalną jasność 2 000 nitów.

Oba modele wykorzystują nowy procesor Tensor G3, który współpracuje z 8 GB pamięci RAM w Pixel 8 i 12 GB w 8 Pro. Pixel 8 oferuje opcje pamięci wewnętrznej 128 GB lub 256 GB, natomiast 8 Pro może mieć nawet 512 GB lub 1 TB w USA.

Pixel 8 posiada baterię o pojemności 4575 mAh, która może się naładować z prędkością do 27 W, a 8 Pro ma nieco większą baterię – 5050 mAh – i może się ładować z prędkością do 30 W.

Oba modele obsługują bezprzewodowe ładowanie Qi i mają certyfikat IP68, co zapewnia im odporność na pył i wodę.

camera pixel 8

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst