Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Kto oglądał premierę smartfonów Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro? Jeśli widzieliście prezentację, to na pewno zwróciliście uwagę na nowe możliwości AI w najdroższym modelu. Dzięki sztucznej inteligencji możecie zapomnieć o zoomach optycznych w aparatach. Przynajmniej tak twierdzi Google.

pixel 8 pro

Kosmiczny zoom w Google Pixel 8 Pro.

Nowa technologia w Google Pixel 8 Pro pozwoli na zoomowanie zdjęć na sterydach. Nazwano to Zoom Enhance – co można przetłumaczyć jako „wzmacnianie powiększenia (zoomu)”. Technologia ta jest znana już osobom, które zajmują się obróbką fotografii. Jednak jest to nowość na smartfonach. Przynajmniej na taką skalę.

Oglądając ten materiał od razu przypomniała mi się scena z pierwszej części Blade Runnera. Zresztą, zobaczcie sami, bo może macie podobne odczucia. A może tylko na siłę doszukuję się porównań.

Okej, końcówka sceny jest wklejona, ale nie musiałem wrzucić tę wersję. Jest zbyt dobra żeby internet o niej zapomniał.

Wracając jednak do wzmocnionego zoomu, to wygląda podobnie jak w filmie. Tak jak wspomniałem wcześniej, technologia nie jest nowa. Odkąd powstał boom na sztuczną inteligencję firmy zaczęły prześcigać się w tworzeniu nowych narzędzi. Jednym z najpopularniejszych i najlepszych narzędzi, które wykorzystują podobną technologię jest Topaz AI.

Na tych filmach pokazano możliwości tej technologii:

Jestem trochę pod wrażeniem, ale i tak czekam na pierwsze recenzje Google Pixel 8 Pro żeby przekonać się, czy naprawdę będzie to użyteczne. Sam korzystałem z aplikacji Topaz i innych do zmniejszania szumów na zdjęciach. Wykorzystywałem je również do wyostrzenia niektórych fotografii. Muszę przyznać, że sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał. Jakość zdjęć potrafi poszybować w górę. To jest kosmos.

Więcej o smartfonach Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro możecie przeczytać tutaj. Przeczytacie o specyfikacji, możliwościach, a nawet o premierze zegarka Google.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst