Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Każdy kto interesował się zakupem smartfona Google Pixel 6a wie, że jest problem z siecią 5G w Polsce. Można napisać wprost, że Pixel 6a nie obsługuje jej u nas. Co nie zmienia faktu, że polecam tego smartfona, bo jest to jeden z najlepszych wyborów na rynku. Nawet gdy zaczną oferować w Polsce Pixel 7a.

Kilka dni temu postanowiłem dołączyć do programu Android Beta i zainstalowałem Android 14 Beta 2.1 (Maj 2023). Osobiście nie polecam tego robić jeśli smartfona Pixel używacie jako głównego telefonu. System traci na płynności i jest odczuwalny spadek wydajności. Niektóre aplikacje potrafią zamrozić się na kilka sekund.

Jest jednak jedna rzecz, która mnie zaskoczyła. Czasami pojawia się sieć 5G, której przedtem nie miałem. W ustawieniach od początku można było wybrać żeby smartfon mógł łączyć się z tą siecią, ale to było tylko życzenia. Od razu po aktualizacji do Andrioid 14 Beta smartfon złapał sieć 5G (zdjęcia na samym dole).

Obecnie korzystam z usługi Orange Flex, która w każdym pakiecie gwarantuje sieć 5G.

Jeśli jednak chcecie skorzystać z programu Android Beta, to musicie swojego smartfona zarejestrować na stronie Program Android Beta (google.com). Tam musicie być zalogowani do konta Google, tego samego co macie na smartfonie. Jest to proces weryfikacji programu.

W programie mogą wziąć udział smartfony:

  • Pixel 4a (5G)
  • Pixel 5 and 5a
  • Pixel 6 and 6 Pro
  • Pixel 6a
  • Pixel 7 and 7 Pro

Należy pamiętać o następujących ogólnych poradach dotyczących wydania:

  • Ta wersja może mieć różne problemy ze stabilnością, baterią lub wydajnością.
  • Dla użytkowników potrzebujących ułatwień dostępu ta wersja może nie być odpowiednia do codziennego użytku.
  • Niektóre aplikacje mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami podczas działania w tej wersji. Ten ograniczenie obejmuje zarówno aplikacje Google, jak i inne aplikacje.
  • Kompilacje Androida 14 Beta nie są zatwierdzone przez Compatibility Test Suite (CTS), Ale przeszły wstępne testy i zapewniają stabilny zestaw wstępne wersje interfejsów API dla deweloperów. Aplikacje zależne od kompilacji zatwierdzonych przez CTS lub interfejsy API SafetyNet mogą nie działać normalnie w kompilacjach systemu Android 14 Beta.

Screenshot 20230526 183842Screenshot 20230526 130429

 

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst