Narzędzia AI coraz częściej pojawiają się w przeglądarkach. Przywykliśmy już do ogromnej integracji sztucznej inteligencji z systemem Windows i usługami Microsoft. Teraz będziemy ciągle słyszeć i czytać o nowych rozwiązaniach AI w produktach Google.

Jedna z funkcji, którą Google planuje wprowadzić do przeglądarki Chrome, jest żywcem wyjęta ze stajni Microsoft. Dzięki Copilot AI i przeglądarce Edge można w łatwy sposób podsumować przeglądane strony.

Sztuczna inteligencja robi ciekawe streszczenia wyświetlane tekstu. Wystarczy mieć uruchomioną kartę w Edge i pasek z usługą Copilot. Polecenie „podsumuj aktywną stronę” pozwoli uzyskać streszczenie tekstu przeglądanej strony. Działa to tylko w połączeniu z przeglądarką Microsoftu.

Zrzut ekranu 2023 08 16 193855

Identyczną funkcję wprowadza Google. Tylko że gigant internetowy ma do tego lepsze narzędzia. Bardziej popularną przeglądarkę Chrome i najpopularniejszą wyszukiwarkę na świecie. Właśnie tam chce wykorzystać tę nowość.

Tutaj zaznaczę, że obecnie Laboratorium wyszukiwania jest dostępne dla ograniczonej liczby osób w Stanach Zjednoczonych i tylko w języku angielskim. A to właśnie w Laboratorium włącza się tę nowość.

12 Magi Ambient MOBILE v02

Nowa funkcja umożliwia użytkownikom oszczędzenie czasu, korzystając z generatywnej sztucznej inteligencji, która skraca teksty. Dzięki temu użytkownicy mogą szybciej przeglądać i przyswajać informacje. Nowa funkcja „SGE podczas przeglądania sieci” daje użytkownikom możliwość zobaczenia kluczowych informacji w postaci kilku podpunktów, co pozwala na jeszcze szybsze przetwarzanie informacji.

Na dole pojawia się przycisk i po jego kliknięciu, użytkownicy będą mogli uzyskać skrócone wersje tekstu, zawierające istotne informacje. Dzięki temu funkcja ta może pomóc w zwiększeniu wydajności pracy użytkowników i oszczędności czasu.

Magi M2 Insight Desktop SCREEN 04

Dodatkowo wkrótce pojawią się ulepszenia odpowiedzi generowanych przez sztuczną inteligencję na różne tematy. Dzięki temu dostęp do nowych informacji będzie prostszy, a trudniejsze pojęcia wyjaśnione w bardziej przystępny sposób. Aktualizacja pozwoli na wyświetlanie definicji i obrazów po najechaniu kursorem na słowa związane z nauką, ekonomią, historią i innymi tematami.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst