Google Keep jest bardzo przydatną aplikacją, ale trzeba przyznać, że bardzo ubogą. To się jednak zmienia, bo Google postanawia wprowadzić długo oczekiwane funkcje. Do tej pory aplikacja mocno odstawała od konkurencji, nawet jeśli chodzi o formatowanie tekstu.

Pierwsze wzmianki o formatowaniu tekstu w Google Keep pojawiały się już w maju 2022 roku. Firmie długo zajęło wprowadzenie nowości, która była tak potrzebna. Muszę przyznać, że notatek od Google używam, odkąd pamiętam. Próbowałem różnych aplikacji, które były bardziej rozbudowane, ale to właśnie prostota i integracja z usługami Google wygrywały. Brakowało mi tylko większej edycji tekstu w Google Keep.

Formatowanie tekstu pojawia się w wersji oznaczonej numerem 5.23.322.05. Google wprowadza aktualizacje stopniowo, więc nie każdy może zobaczyć nową wersję, a jak! Są sposoby na wymuszenie instalacji nowej wersji. Wystarczy pobrać plik z APK Mirror lub spróbować wyczyścić pamięć podręczną zainstalowanej aplikacji. Pierwszej metody nie będę sprawdzać, a druga metoda u mnie nie działa. Więc czekam na normalną aktualizację.

Jeśli uda wam się zainstalować najnowszą odsłonę Google Keep, to pamiętajcie, że starsze notatki mogą nie mieć opcji formatowania. Może to się wydawać dziwne, ale jest szansa, że formatowanie może być dostępne tylko w nowo powstałych notatkach.

Oprócz tego Google planuje wprowadzić historię notatek. Dzięki tej funkcji można powrócić do poprzedniej wersji tekstu. Czasami zdarza się tak, że jednak poprzednia notatka była lepsza od obecnej.

Google Keep dobrze integruje się z systemem Android i usługami firmy. Dzięki temu jest ważną częścią ekosystemu Google. Właśnie takie produkty, które są bardzo dobrze prowadzone, przyciągają użytkowników.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst