Zakładka Sklep jest od dziś dostępna w Stanach Zjednoczonych, a reszta świata otrzyma ją w najbliższych tygodniach.

Nowy trend w darmowej telewizji strumieniowej z reklamami staje się coraz bardziej popularny i chociaż wiele osób ma swoje ulubione programy w serwisie Netflix i innych usługach, czasami trzeba wypożyczyć lub kupić film. Tak, istnieją jeszcze tacy użytkownicy, którzy kupują filmy w wersji cyfrowej lub je po prostu wypożyczają. Aby uczynić ten proces wygodniejszym i łatwiejszym do znalezienia dla osób z telewizorem lub odtwarzaczem strumieniowym z platformą Google Android TV, do głównej nawigacji dodawana jest karta Sklep. Pojawi się obok Wyszukaj, Strona główna, Odkryj i Aplikacje. Zmiana ta będzie dostępna od dziś dla mieszkańców USA i w najbliższych tygodniach zostanie udostępniona dla reszty świata.

Google TV Shop tab

W poście na blogu Google ogłosił, że zakładka sklepu na Android TV pozwala użytkownikom odkrywać filmy do kupienia lub wypożyczenia i dokonywać bezpośrednich zakupów. Jest to świetna opcja dla tych, którzy szukają nowego filmu niedostępnego w innych usługach VOD lub tych, którzy wolą jednorazową płatność bez zapisywania się do subskrypcji. Zakładka Sklep oferuje szybki i wygodny dostęp do tych funkcji.

Karta Sklep w Google TV zawiera również sekcję biblioteki, w której przechowywane są wszystkie filmy zakupione za pośrednictwem konta Google. Obejmuje to elementy zakupione w serwisie YouTube, na innych urządzeniach Google TV i Android TV, a także w aplikacji mobilnej Google TV. W miarę jak coraz więcej usług streamingowych staje się dostępnych, łatwiej jest po prostu kupić (lub wypożyczyć) pojedynczy film, który chcesz obejrzeć, zamiast subskrybować wiele usług.

Google jest odpowiedzialny za wypożyczanie i kupowanie filmów i od dawna jest częścią platformy Movies Anywhere, która umożliwia oglądanie filmów na różnym oprogramowaniu i sprzęcie.

Dziś zakładka Sklep na Android TV została uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, a w kolejnych tygodniach powinna dotrzeć do innych krajów. Należy pamiętać, że nie obejmuje to oprogramowania Google TV, które jest dostępne na Chromecast, nowszych telewizorach i innych usługach przesyłania strumieniowego. Dotyczy to jednak nadal posiadaczy Nvidia Shield. Tutaj znajdziecie najlepsze przystawki do telewizora.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst