Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Zakładka Sklep jest od dziś dostępna w Stanach Zjednoczonych, a reszta świata otrzyma ją w najbliższych tygodniach.

Nowy trend w darmowej telewizji strumieniowej z reklamami staje się coraz bardziej popularny i chociaż wiele osób ma swoje ulubione programy w serwisie Netflix i innych usługach, czasami trzeba wypożyczyć lub kupić film. Tak, istnieją jeszcze tacy użytkownicy, którzy kupują filmy w wersji cyfrowej lub je po prostu wypożyczają. Aby uczynić ten proces wygodniejszym i łatwiejszym do znalezienia dla osób z telewizorem lub odtwarzaczem strumieniowym z platformą Google Android TV, do głównej nawigacji dodawana jest karta Sklep. Pojawi się obok Wyszukaj, Strona główna, Odkryj i Aplikacje. Zmiana ta będzie dostępna od dziś dla mieszkańców USA i w najbliższych tygodniach zostanie udostępniona dla reszty świata.

Google TV Shop tab

W poście na blogu Google ogłosił, że zakładka sklepu na Android TV pozwala użytkownikom odkrywać filmy do kupienia lub wypożyczenia i dokonywać bezpośrednich zakupów. Jest to świetna opcja dla tych, którzy szukają nowego filmu niedostępnego w innych usługach VOD lub tych, którzy wolą jednorazową płatność bez zapisywania się do subskrypcji. Zakładka Sklep oferuje szybki i wygodny dostęp do tych funkcji.

Karta Sklep w Google TV zawiera również sekcję biblioteki, w której przechowywane są wszystkie filmy zakupione za pośrednictwem konta Google. Obejmuje to elementy zakupione w serwisie YouTube, na innych urządzeniach Google TV i Android TV, a także w aplikacji mobilnej Google TV. W miarę jak coraz więcej usług streamingowych staje się dostępnych, łatwiej jest po prostu kupić (lub wypożyczyć) pojedynczy film, który chcesz obejrzeć, zamiast subskrybować wiele usług.

Google jest odpowiedzialny za wypożyczanie i kupowanie filmów i od dawna jest częścią platformy Movies Anywhere, która umożliwia oglądanie filmów na różnym oprogramowaniu i sprzęcie.

Dziś zakładka Sklep na Android TV została uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, a w kolejnych tygodniach powinna dotrzeć do innych krajów. Należy pamiętać, że nie obejmuje to oprogramowania Google TV, które jest dostępne na Chromecast, nowszych telewizorach i innych usługach przesyłania strumieniowego. Dotyczy to jednak nadal posiadaczy Nvidia Shield. Tutaj znajdziecie najlepsze przystawki do telewizora.

Zostaw odpowiedź