Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Google zaprezentuje serię Pixel 9 i skupi się na sztucznej inteligencji (AI) podczas wydarzenia Made by Google, które odbędzie się 13 sierpnia 2024 roku. Wydarzenie odbędzie się w Mountain View w Kalifornii i rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu pacyficznego.

google pixel 8a zdjecia

Google Pixel 8a

  • Czysty Android
  • Świetne funkcje AI
  • Kompaktowe wymiary

To wydarzenie jest o dwa miesiące wcześniejsze niż zwykle. Poprzednie premiery Pixel odbywały się w październiku i to może mówić wiele. Google może spieszyć się z premierą Pixela 9, aby konkurować z Apple i jego nowymi iPhone’ami z systemem iOS 18, które mają trafić na rynek we wrześniu.

Oczekuje się, że Pixel 9 będzie dostępny w trzech rozmiarach: Pixel 9 (6,24 cala), Pixel 9 Pro (6,34 cala) i Pixel 9 Pro XL (6,73 cala). Możliwe, że do serii dołączy również składany smartfon Pixel 9 Pro Fold.

Slogan wydarzenia, „AI… spotka się z IX”, sugeruje, że Google skoncentruje się na nowych funkcjach sztucznej inteligencji w Pixelu 9. Oczekuje się, że Pixel 9 będzie wyposażony w nowy procesor Tensor G4 i ulepszone aparaty.

Ciekawe, czy Google Pixel 9 trafi od razu do Polski, bo to interesuje nas najbardziej. No, może jeszcze oprócz informacji o baterii. Pixele znane są ze złego zarządzania energią i jeśli Google nie poprawi tego elementu, to dalej ciężko będzie mi polecać te telefony.

Google Pixel 8 i Pixel 8a, to rewelacyjne smartfony, ale cierpią na średnie czasy pracy na baterii. Nie jest tragicznie, ale w tych cenach powinniśmy wymagać czegoś więcej. Jednym z powodów, dla których sprzedałem swojego Google Pixel 6a, był właśnie krótki czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Gdyby nie to, pewnie zostałbym z nim do dziś.

Google Pixel 9 Pro może namieszać na rynku, oferując dwie wersje rozmiarowe: standardową Pro i mniejszą flagową. To ukłon w stronę tych, którzy preferują bardziej kompaktowe telefony, podobnie jak w przypadku popularnej linii iPhone Pro od Apple.

Najbardziej zauważalną zmianą będzie przeprojektowany pasek aparatu, co stanowi największą zmianę estetyczną od czasu Pixela 6. Chociaż Google zazwyczaj stawia na oprogramowanie i funkcje AI zamiast surowej specyfikacji, mówi się, że Pixel 9 Pro będzie wyposażony w nowy układ Tensor G4 i ulepszone aparaty.

Jednak prawdziwa intryga tkwi w możliwościach AI Google, które pozostają owiane tajemnicą. To właśnie te funkcje oparte na sztucznej inteligencji mogą naprawdę wyróżnić Pixela 9 Pro na tle konkurencji.

Chociaż mniejszy Pixel 9 Pro to wciąż tylko plotka, to ekscytująca perspektywa dla tych, którzy pragną potężnego, a jednocześnie kompaktowego flagowca z Androidem. Czy to będzie odpowiedź Google na iPhone’a Pro? Czas pokaże.

A wy? Czekacie na premierę Google Pixel?

źródło

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst