Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Google wprowadza nową funkcję w Gmailu, która umożliwia automatyczne pisanie wiadomości. W chwili obecnej jest to dostępne tylko dla grupy testerów, ale funkcja ta została już wprowadzona na urządzenia mobilne.

Od początku roku Google aktywnie zapowiada obecność sztucznej inteligencji w swoich produktach. Nie jest to ograniczone jedynie do ich autorskiego chatbota Bard. Google dąży do wypełnienia swoich produktów narzędziami, które pomogą nam jeszcze bardziej efektywnie zarządzać naszym dniem i ułatwią nam codzienne czynności, takie jak pisanie maili. Dlatego też Gmail otrzymuje specjalną funkcję, która wspomoże nas w pisaniu wiadomości.

Funkcja “Help me write” została wprowadzona najpierw dla ograniczonej grupy użytkowników na komputerach. Teraz Google wprowadza ją również do mobilnych aplikacji na iOS i Androidzie, nadal dla wąskiego grona testerów i tylko w języku angielskim. Jednak już wiemy, jak ma wyglądać i jak działać.

gmail ai

Gmail jest pierwszą usługą, w której Google zdecydowało się wprowadzić te nowe narzędzia. Jest to jednak tylko kwestią czasu, zanim trafią one do kolejnych elementów ich ekosystemu, takich jak Google Docs. Dzięki takim narzędziom będziemy w stanie szybko napisać nie tylko szkolne rozprawki, ale także urzędowe dokumenty czy cokolwiek innego, o czym zamarzymy. Obecnie narzędzia te są w fazie testowej i jeszcze trochę potrwa, zanim będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

Naturalnie, w Polsce prawdopodobnie będziemy musieli trochę dłużej poczekać, ponieważ początkowo będą obsługiwane języki o większym zasięgu. Jeśli jednak funkcja ta działa tak sprawnie, jak pokazują zamieszczone obrazki, odpowiadanie na wiadomości będzie łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Rewolucja jest już tuż za rogiem.

Zostaw odpowiedź