Google wprowadza nową funkcję w Gmailu, która umożliwia automatyczne pisanie wiadomości. W chwili obecnej jest to dostępne tylko dla grupy testerów, ale funkcja ta została już wprowadzona na urządzenia mobilne.

Od początku roku Google aktywnie zapowiada obecność sztucznej inteligencji w swoich produktach. Nie jest to ograniczone jedynie do ich autorskiego chatbota Bard. Google dąży do wypełnienia swoich produktów narzędziami, które pomogą nam jeszcze bardziej efektywnie zarządzać naszym dniem i ułatwią nam codzienne czynności, takie jak pisanie maili. Dlatego też Gmail otrzymuje specjalną funkcję, która wspomoże nas w pisaniu wiadomości.

Funkcja „Help me write” została wprowadzona najpierw dla ograniczonej grupy użytkowników na komputerach. Teraz Google wprowadza ją również do mobilnych aplikacji na iOS i Androidzie, nadal dla wąskiego grona testerów i tylko w języku angielskim. Jednak już wiemy, jak ma wyglądać i jak działać.

gmail ai

Gmail jest pierwszą usługą, w której Google zdecydowało się wprowadzić te nowe narzędzia. Jest to jednak tylko kwestią czasu, zanim trafią one do kolejnych elementów ich ekosystemu, takich jak Google Docs. Dzięki takim narzędziom będziemy w stanie szybko napisać nie tylko szkolne rozprawki, ale także urzędowe dokumenty czy cokolwiek innego, o czym zamarzymy. Obecnie narzędzia te są w fazie testowej i jeszcze trochę potrwa, zanim będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

Naturalnie, w Polsce prawdopodobnie będziemy musieli trochę dłużej poczekać, ponieważ początkowo będą obsługiwane języki o większym zasięgu. Jeśli jednak funkcja ta działa tak sprawnie, jak pokazują zamieszczone obrazki, odpowiadanie na wiadomości będzie łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Rewolucja jest już tuż za rogiem.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst