Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Samsung zaczyna wyznaczać nowy standard w branży smartfonów z ich najnowszym modelem Galaxy S24 Ultra. Urządzenie to wyróżnia się zastosowaniem nowych materiałów i zaawansowanej technologii ochrony ekranu. Dzięki temu konkurencja ma trudne zadanie żeby stanąć z nim do walki. Zobaczcie wyniki testów, które pojawiły się na kanale YT PBKreviews.

Samsung Galaxy S24 Ultra to pierwszy telefon tej marki, który ma tytanową ramę i nowe szkło Gorilla Glass Armor. Ta nowość w budowie nie tylko poprawia wygląd urządzenia, ale także znacznie podnosi jego odporność.

Co wyróżnia Gorilla Glass Armor:

  • Lepsze właściwości antyrefleksyjne
  • Wyższy poziom ochrony przed zarysowaniami
test wytrzymalosci Galaxy S24 Ultra

Testy wytrzymałościowe potwierdzają skuteczność

Youtuber PBKReviews przeprowadził testy twardości Mohsa na ramie z tytanu oraz na panelu Gorilla Glass Armor Galaxy S24 Ultra. Wyniki są imponujące i świadczą o znacznym ulepszeniu w porównaniu do poprzednich modeli.

Kluczowe wyniki testów:

  • Szkło Gorilla Glass Armor rysuje się dopiero na poziomie 8 w skali Mohsa.
  • Możliwe lekkie rysy na poziomie 7, ale trudne do wykrycia.
  • Rama tytanowa jest odporna na zarysowania do poziomu 4 w skali Mohsa.
  • Efektywna ochrona przed upadkami.

Dla porównania, szkło Victus 2, stosowane w Galaxy S23 Ultra, zaczyna wykazywać zarysowania już na poziomie 6 w skali Mohsa. Prawdopodobnie podobne wyniki osiągną modele Galaxy S24 i S24+.

Podsumowanie.

Nowe szkło Gorilla Glass Armor zdecydowanie lepiej chroni przed zarysowaniami niż jego poprzednik, Victus 2. Jest to znakomita wiadomość dla użytkowników, którzy preferują korzystanie ze smartfonów bez dodatkowych etui i folii ochronnych, a także dla tych, którzy planują używać telefonu przez dłuższy czas, szczególnie że Samsung oferuje aż siedem aktualizacji systemu operacyjnego.

Na koniec warto dodać, że mimo swojej solidnej konstrukcji, Galaxy S24 Ultra zachowuje wysoki poziom naprawialności. Wydaje się, że to doskonały czas, aby być fanem Samsunga.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst