Wiele osób wypatruje premiery Samsunga Galaxy S24. Jest też spora grupa, która czeka na debiut Galaxy S23 FE w Polsce. Ja jednak spoglądam bardziej w stronę budżetowych smartfonów, bo to po nie najczęściej sięgają użytkownicy. Dziś zobaczyłem bardzo dobrą wiadomość, która dotyczy nadchodzącego smartfona Galaxy A35. Będzie to następca dobrze przyjętego modelu Galaxy A34.

Samsung Galaxy A35 promo

Muszę przyznać, że zapowiedź Galaxy A35 zaciekawiła mnie jeszcze bardziej. Moim zdaniem model A34 jest już ciekawym smartfonem, ale brakowało mu tego „czegoś”. Wiele osób zarzucało mu mało nowoczesny wygląd, ze względu na wcięcie na kamerę i duże ramki. To właśnie w tych elementach zmiany są najbardziej widoczne. Zresztą, sami zobaczcie.

Rendery Galaxy A35 zostały opublikowane przez MySmartPrice. Powstały one na podstawie pomiarów 3D telefonu, które otrzymał leakster OnLeaks. Galaxy A35 ma mieć wymiary 161,6 x 77,9 x 8,2 mm. Jego boczna ramka jest lekko wypukła w okolicy przycisków zasilania i głośności. Moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze i dzięki temu smartfon wygląda na model z troszkę wyższej półki niż obecny Galaxy A34.

Galaxy A35 posiada 6,6-calowy ekran Super AMOLED, prawdopodobnie o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Nie widać czytnika linii papilarnych na boku. Można więc założyć, że będzie on wyposażony w czytnik umieszczony w wyświetlaczu. W sieci krążą plotki, że telefon może mieć procesor Exynos 1480 z kartą graficzną AMD, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Po wyjęciu z pudełka będzie działać na systemie One UI 6 opartym na Androidzie 14. To dobra wiadomość, bo Galaxy A35 powinien otrzymać 4 duże aktualizacje systemu. Dzięki temu smartfon doczeka się Androida 18.

Informacje na temat procesora Exynos 1480 należy traktować z dużą rezerwą. Ten procesor ma się znaleźć w smartfonie Galaxy A55, co byłoby zbyt ryzykowne, gdyby Samsung zastosował ten sam procesor w modelu niższej klasy. Zwłaszcza że smartfony będą coraz bardziej podobne pod względem wyglądu. Galaxy A34 i A54 różnią się pod względem wyglądu i procesorów. Natomiast Galaxy A35 i Galaxy A55 mają mieć podobne wzornictwo. Więc muszą się pojawić jakieś inne różnice.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst