Po raz pierwszy pokazano kolekcję 3 600 zdjęć lotniczych wykonanych przez United States Army Air Forces (USAAF). Zostały one wykonane przez jednostki rozpoznania fotograficznego USAAF podczas stacjonowania w bazach w całej Anglii w 1943 i 1944 roku.

Jeśli interesują was ciekawe mapy online, to zapraszam po więcej na blogu.

Zdjęcia wybrano z kolekcji liczącej ponad 20 000, wykonanych podczas II wojny światowej przez samoloty rozpoznawcze USAAF. Dokonano tego w ramach szkolenia załóg – ich zadaniem było zbieranie zdjęć lotniczych nazistowskich Niemiec i okupowanej Europy, ale najpierw musieli ćwiczyć – i jak to często bywa w historii, informacje zebrane w jednym celu mogą przynieść nieoczekiwane i niepowiązane historyczne korzyści.

018 us 7gr loc354 vm 8019
Znajdź stadion Manchestery United – Old Trafford.

Dzięki temu otrzymujemy zdjęcia lotnicze z 1943 i 1944 roku. Obrazy są dostępne na tej interaktywnej mapy. Większość fotografii to pionowe zdjęcia lotnicze o wymiarach 8 x 7 cali, 9 x 9 cali i 18 x 9 cali. Dodatkowo skatalogowano ponad 400 ukośnych zdjęć lotniczych 9 x 9 cali.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat mapy lub zdjęć, to polecam bloga na ten temat. Jest to blog powiązany z mapą. Warto zapoznać się z informacjami, które przybliżają detale zdjęć. Sam nie sądziłem ile szczegółów można wyłapać na udostępnionych fotografiach.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst