Samsung przygotowuje się do premiery serii Galaxy S24, która ma odbyć się już w okolicach połowy stycznia 2024 roku. Według wszystkich informacji, które się pojawiły, telefony będą miały tylko niewielkie zmiany w porównaniu z poprzednią wersją, ale to i tak powinno poprawić komfort użytkowania. Samsung w 2024 roku będzie stawiać na sztuczną inteligencję i wiele osób liczyło na to, że jednocześnie zwiększy pamięć RAM w najnowszych flagowcach. Dobrze wiemy, że AI jest dosyć pamięciożerna, ale najnowsze informacje wskazują na to, że producent zatrzyma się w miejscu.

Samsung Galaxy seria S23

Wielu fanów Samsunga może być zawiedzionych, gdy dowiedzą się, że w niektórych krajach Samsung ma zamiar sprzedawać Galaxy S24 Ultra z tylko 8 GB pamięci RAM. Tak, pojawi się jeszcze wersja z pamięcią 12GB, ale nie mamy żadnych informacji dotyczących regionów. Tym bardziej nie ma żadnych wiadomości związanych z wariantem 16GB.

Przechwytywanie zawartosci sieci Web 30 11 2023 124236 www.androidpolice.com
https://twitter.com/UniverseIce

Według informatora Ice Universe, seria Galaxy S24 będzie miała tyle samo pamięci RAM co seria Galaxy S23. Jednak pojawi się również wersja Galaxy S24+ z pamięcią 12GB. Nie wiemy tylko, w jakich krajach będzie dostępna taka wersja. Więcej pamięci RAM może się przydać, ponieważ plotki sugerują, że S24+ będzie miał wyświetlacz AMOLED QHD+ o wyższej rozdzielczości.

Samsung może zredukować ilość RAM w Galaxy S24 z powodu wysokich kosztów pamięci. Według doniesień, ceny DRAM i pamięci flash wzrosną o 20-30% w nadchodzących miesiącach, co może zmusić Samsunga do obniżenia specyfikacji pamięci w swoich nadchodzących flagowcach.

Samsung prawdopodobnie nie chce podwyższać ceny Galaxy S24, aby konkurować z iPhone’em 15 Pro, który ma tę samą cenę co poprzednik. Dlatego firma może zdecydować się na oferowanie Galaxy S24 z 8 GB RAM, co jest standardem dla wielu małych smartfonów z Androidem. Jednak Galaxy S24 ma mieć zaawansowane funkcje AI, które mogą wymagać więcej pamięci do lokalnego przetwarzania danych. Nie wiadomo, jak wpłynie to na wydajność i doświadczenie użytkownika.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst