Samsung właśnie wydał nową wersję swojej funkcji Quick Share, która pozwala na szybkie udostępnianie plików między smartfonami i tabletami Galaxy. Według wcześniejszych informacji, Google i Samsung miały współpracować nad zintegrowaniem funkcji Nearby Share i Quick Share, co zostało oficjalnie potwierdzone na początku tego miesiąca.

quick share windows

Nowa wersja Quick Share, która integruje technologię Nearby Share od Google, jest już dostępna w Galaxy Store (według 9To5Google). Ja jeszcze nie widzę jej w swoim Galaxy M34 z One UI 6.0, ale niebawem powinna się pojawić. Samsung udostępni ją na obecnych smartfonach i tabletach Galaxy z One UI 6.0. Możliwe, że aktualizacja pojawi się razem z One UI 6.1, ale oddzielna aplikacja w Galaxy Store zapewne oznacza, że użytkownicy nie będą musieli czekać na One UI 6.1, aby skorzystać z nowej wersji Quick Share.

Samsung i Google miały swoje własne systemy udostępniania plików. Funksja Nearby Share była dostępna na urządzeniach Samsunga, to i tak firma z Korei Południowej promowała Quick Share na swoich telefonach i tabletach. Ponadto Nearby Share nie był tak szybki jak Quick Share. Dlatego firmy zdecydowały się połączyć swoje systemy udostępniania plików w jedną usługę, która teraz nazywa się Quick Share. Wszystkie smartfony i tablety z Androidem, poza marką Samsung, również dostaną aktualizację Nearby Share, po której zmieni ona nazwę na Quick Share.

Nowa wersja Quick Share jest teraz również dostępna w Microsoft Store dla urządzeń z Windows 10 i Windows 11. Wkrótce może dojść do połączenia Quick Share od Samsunga z aplikacją Nearby Share dla Windows od Google. Uproszczony i uniwersalny system udostępniania plików jest zbliżone do funkcji AirDrop, obecnej na wszystkich urządzeniach, takich jak telefony, tablety, laptopy i komputery od Apple.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst