Bawienie się w boga zawsze leżało w ludzkiej naturze. Jakiś czas temu można było przeczytać o wskrzeszaniu zmarłych przez Microsoft. Warto poczytać o tych zabiegach nekromancji, bo jest to kawałek ciekawego projektu, żywcem wyjętego z Black Mirror.

Przeczytaj również:

Swoją cegiełkę dokłada teraz MyHeritage ze swoimi zdjęciami. Dzięki technologii stworzonej przez -ID, firmę specjalizującej się w rekonstrukcji filmów przy użyciu uczenia maszynowego, można wprawić w ruch zmarłe osoby. Trzeba tutaj dodać, że nie tylko zmarłe, bo swoje zdjęcie też ożywiłem, a inni poszli dalej i ożywili rzeźby.

Uczenie maszynowe pozwala na wiele i można stworzyć osobny wpis o jej możliwościach. Wystarczy zajrzeć na TikToka i zobaczyć efekty z fałszywym Tomem Cruisem.

Stwarza to wiele pułapek, ale też ciekawych inicjatyw. Przynajmniej tak można nazwać ostatnią od MyHeritage. Rozumiem chęć ożywiania zdjęć swoich bliskich, bo jest to dla nich jakiś powrót do wspomnień. Można doświadczyć „bliskich chwil” ponownie, bo dla wielu właśnie taki detal na to pozwoli.

Nie jestem adresatem tej technologii. Oglądając przerobione zdjęcie widzę, że animacja jest nienaturalna. Sami twórcy przyznają, że tak jest i to wszystko może budzić kontrowersje.

Niektórym funkcja Deep Nostalgia™ bardzo się podoba i uważają ją za magiczną, podczas gdy inni uważają ją za nienaturalną i jej nie lubią. Rezultaty rzeczywiście mogą być kontrowersyjne i trudno pozostać na nie obojętnym. Zapraszamy do tworzenia filmów za pomocą tej funkcji i udostępniania ich w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, co myślą o tym Twoi znajomi i rodzina. Ta funkcja jest przeznaczona do celów nostalgicznych, czyli do przywrócenia do życia ukochanych przodków. Nasze sterowniki nie udostępniają dodawania mowy, aby zapobiec nadużyciom, takim jak tworzenie „głęboko fałszywych” filmów z żywymi ludźmi. Użyj tej funkcji na swoich własnych archiwalnych zdjęciach, a nie na zdjęciach przedstawiających żyjące osoby, jeśli nie masz ich zgody.

Za kilka lat będzie można połączyć wszystkie dostępne technologie i to pozwoli naprawdę wskrzesić zmarłą osobę. To rodzi w głowie wizje podobne, które widzimy właśnie w Black Mirror lub Westworld. Z jednej strony daje to duże możliwości, które warto wykorzystać. Z drgiej może nas wrzucić na niebezpieczny teren.

Na koniec zobaczcie uśmiechniętego Hitlera i innych.

https://twitter.com/i/status/1365848777400139779
https://twitter.com/i/status/1365848793925750789
Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst