Najważniejsze funkcje:

  • Nie śledzi twojej aktywności w Internecie i nie zbiera danych o tobie.
  • Blokuje śledzące ciasteczka i zwiększa poziom bezpieczeństwa stron.
  • Jest wieloplatformowa i synchronizuje się z innymi urządzeniami.
  • Wbudowany odtwarzacz dla Youtube.
  • Szybkie niszczenie danych przeglądania.

DuckDuckGo – przeglądarka, która nie śledzi twojej aktywności w Internecie i pozwala ci wyszukiwać informacje bez obaw o reklamy czy profilowanie. Jeśli szukasz alternatywy dla Firefox, Edge, Chrome lub Opery, to DuckDuckGo może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem. DuckDuckGo to nie tylko wyszukiwarka internetowa, która nie zbiera danych o użytkownikach, ale także przeglądarka, która blokuje śledzące ciasteczka i zwiększa poziom bezpieczeństwa stron, które odwiedzasz. DuckDuckGo jest już dostępna dla systemów Android, iOS i Mac, a teraz także dla Windows.

ddg install

DuckDuckGo dla Windows jest wersją beta, co oznacza, że może zawierać błędy lub niedopracowane funkcje. Jednak według twórców przeglądarka jest stabilna i szybka, a jej głównym celem jest zapewnienie prywatności i komfortu użytkownikom. DuckDuckGo ma kilka zalet, które wyróżniają ją na tle konkurencji.

– Nie śledzi twojej aktywności w Internecie i nie zbiera danych o tobie. Nie musisz się martwić o to, że twoje zapytania wyszukiwania będą wykorzystywane do celów reklamowych lub innych. DuckDuckGo nie tworzy profili użytkowników i nie przechowuje historii wyszukiwania.

– Jest wieloplatformowa i synchronizuje się z innymi urządzeniami. DuckDuckGo działa pod systemami Android, iOS, Windows i Mac, co daje ci możliwość korzystania z tej samej przeglądarki na różnych urządzeniach. Możesz też synchronizować swoje zakładki i ustawienia między nimi.

Jeśli chcesz wypróbować DuckDuckGo dla Windows, możesz pobrać ją ze strony duckduckgo.com/windows (uwaga: strona automatycznie rozpoczyna pobieranie instalatora). Pamiętaj jednak, że jest to wersja beta i może nie działać tak dobrze jak finalna wersja. Jeśli napotkasz jakieś problemy lub masz sugestie dotyczące ulepszenia przeglądarki, możesz zgłosić je twórcom za pomocą opcji Feedback w menu.

Czuć, że przeglądarka działa wolniej od konkurencji, ale tutaj nie będziemy wystawiać oceny za prędkość. Jest to wersja beta i może cierpieć na błędy wieku dziecięcego. Trzeba jednak przyznać, że prezentuje się dobrze. Także ze względu na wbudowany odtwarzacz filmów z Youtube.

Zrzut ekranu 2023 06 24 135944

Co daje wbudowany odtwarzacz Youtube w przeglądarce DuckDuckGo? Przede wszystkim blokuje reklamy i to powinno przekonać większość użytkowników do przesiadki na to rozwiązanie. Druga kwestia jest nie mniej ważna, bo oglądanie przez wbudowany odtwarzacz nie powoduje, że wpływamy na rekomendacje, pozycjonowanie danego filmu Youtube. Działa to anonimowo.

Zrzut ekranu 2023 06 24 135944 1

Twórcy przeglądarki DuckDuckGo twierdzą, że działa ona szybciej od Chrome i zużywa o 60% mniej danych niż konkurencja od Google. W to akurat jestem w stanie uwierzyć, bo Chrome nie należy do najchudszych przeglądarek i ciągle ma apetyty na dane.

Zrzut ekranu 2023 06 24 141412 jpg

Przydatną funkcją w nowej przeglądarce jest przycisk (na górnym pasku) do szybkiego czyszczenia wszystkich danych. Wybierając go i potwierdzając akcję całkowicie kasujecie wszystkie informacje w przeglądarce. Brawa za twórców, że pomyśleli o wyjątkach. W przeglądarce DuckDuckGo możecie zaznaczyć strony, które są „ognioodporne”. Dzięki temu po wybraniu przycisku niszczenia danych te witryny zostaną pominięte.

Zrzut ekranu 2023 06 24 141339 jpg

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst