Asystenta Google nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jest to produkt, który miał nas wykopać prosto do przyszłości. Miał tchnąć dużo życia w cyfrową pustkę waszych smartfonów. Czy jednak tak się stało? Czy korzystacie z Asystenta Google?

Jeśli jakimś cudem jesteś osobą, która korzysta z komendy OK Google, to zapewne miałeś/miałaś okazję ponarzekać na ten świetny produkt. Zdarza się czasami, że asystent nie reaguje na polecenie, które ma go przywołać. Spokojnie, może być kilka powodów takiego stanu rzeczy i da się je wyeliminować.

Nie jest to poradnik dla zaawansowanych użytkowników. Ba, większość z was na pewno samo mogło wpaść na jedno z rozwiązań. Jednak zdarza się tak, proste rozwiązania są najlepsze, a niektórzy zapominają o nich.

Dlaczego nie działa „OK Google”?

Oto kilka powodów:

  • Konflikt z innymi asystentami (np. Bixby lub S Voice).
  • Problemy z usługą Asystenta Google.
  • Ustawienia językowe.
  • Problem z wykrywaniem głosu.
  • Inne.

W pierwszej kolejności wyszukałbym w sieci czy nie ma problemów z samą usługą Google. Rzadko, ale jednak występowały problemy z Asystentem Google. Chodzi o połączenie z serwerami firmy. Zanim przejdziesz do dłubania w ustawieniach sprawdź czy to nie jest jakaś globalna sprawa.

Jeśli chcesz korzystać z Asystenta Google, to wyłącz innych pomocników. Asystenci na pewno nie są przyjaciółmi i lubią się kłócić ze sobą. Najlepszą opcją jest wybór jednego, więc zrezygnuj i wyłącz konkurencyjne rozwiązania. Szczególnie jeśli posiadasz sprzęt Samsunga.

Może się zdarzyć, że asystent nie rozpoznaje głosu i należy wtedy ponownie skonfigurować polecenie „Ok Google”. Oczywiście, asystenta możesz uruchamiać w inny sposób, na przykład przytrzymując przycisk menu lub dedykowany. Jednak nie oszukujmy się, siłą asystentów jest to, że można je włączać i obsługiwać bezdotykowo. Aby nagrać ponownie swój głos należy przejść do ustawień. Najczęściej można wywołać je poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku menu aż pojawi się pierwsze okno Asystenta Google.

Na koniec sprawdziłbym czy w ustawieniach wybrano odpowiedni język. Do tego wziąłbym pod uwagę taką oczywistą rzecz jak mikrofon. Zdarzyło się, że ludzie narzekali na jakość swojego mikrofonu i jednocześnie wspominali o problemach z Asystentem Google.

Więcej porad znajdziecie na stronie Google.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst