Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


MediaTek to producent procesorów, który często był obiektem krytyki i stereotypów. Wiele osób uważało, że smartfony z tymi układami są gorsze od konkurencji i nie warto ich kupować. Ciężko było z tym dyskutować, bo tak było. Jednak było to wiele lat temu. Ktoś, kto dalej żyje w takiej świadomości musi zmienić swoje podejście. Od dłuższego czasu firma produkuje bardzo ciekawe procesory, które potrafią realnie powalczyć z mocną konkurencją.

Dimensity 9300 vs Snapdragon 8 Gen 3.

Teraz dotarły do nas ciekawe informacje, dzięki którym wiemy, że nadchodzący procesor MediaTek Dimensity 9300 może być wydajniejszy od Snapdragona 8 Gen 3. To byłoby coś ciekawego i zapewniłoby zdrową walkę na rynku mobilnym. Na pewno skorzystaliby z tego potencjalni klienci. A jeśli dodalibyśmy do tego kolejny procesor Exynos 2400, który ma pojawić się w Galaxy S24, to mamy zapowiedź bardzo ciekawej przyszłości.

Zacznijmy jednak od Snapdragona 8 Gen 3, którego testy wydajności pojawiły się na początku miesiąca. W tych testach uzyskał 2,234 punktów w testach jednordzeniowych procesorów i 6,807 w testach wielordzeniowych. Wyniki osiągnięto na smartfonie Samsung Galaxy S24 Ultra. Są to bardzo dobre wyniki, ale wczoraj “wjechały” wyniki MediaTek Dimensity 9300, którego testowano na bliżej nieznanym smartfonie OPPO PHZ110. Dimensity 9300 uzyskał 2,139 punktów w testach jednordzeniowych procesorów i 7,110 w testach wielordzeniowych.

Do walki dołączy Exynos 2400.

Będzie ciekawie, bo rynek rozpędza się z dnia na dzień. W najbliższych dniach oficjalnie zostanie zaprezentowany Snapdragon 8 Gen 3, który zadebiutuje w smartfonie Xiaomi 14. Jednak wcześniej zostanie zaprezentowany na konferencji Snapdragon Summit wraz z procesorem Snapdragon X. Chwilę później zobaczymy wspomnianego Xiaomi 14 z nowym systemem HyperOS. Dalej będziemy świadkami nowych smartfonów z wydajnym procesorem MediaTek Dimensity 9300. A prawdopodobnie na koniec doczekamy się premiery Samsunga Galaxy S24 z procesorem Exynos 2400. Będzie się działo.

Zostaw odpowiedź