Dziś natknąłem się na bardzo interesującą grę w formie quizu. Nosząca nazwę Wyzwanie Rysowania Krajów Europy (Europe Country Drawing Challenge), dostępna jest na platformie Huge Quiz. Gra niestety nie jest dostosowana do telefonów.

Może ona szybko stać się także Twoją ulubioną grą, ponieważ rysowanie krajów Europy jest niezwykle wciągające. Gra ta skutecznie sprawdza naszą wiedzę o kontynencie, a konkretnie o położeniu i granicach państw na mapie.

Zasady Wyzwania Rysowania Krajów Europy są bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to narysować kraje europejskie na satelitarnej mapie Europy. Za każdy narysowany kraj otrzymujesz punkty w zależności od tego, ile z twojego narysowanego obszaru zawiera faktyczny kraj.

Mimo że zasady są proste, gra ta stanowi spore wyzwanie. Nigdy nie opuszczałem lekcji geografii, jednak czasami wyniki w tej grze potrafią mnie zaskoczyć. W pewnych momentach okazuje się, że moja wiedza jest na poziomie średnim.

narysuj panstwa w Europie quiz na mapie wynik

Muszę jednak przyznać, że zadanie to jest dość trudne, ponieważ choć zazwyczaj wiem, gdzie znajduje się dane państwo, to precyzyjne wyznaczenie jego granic sprawia mi problem. Bywało, że moje informacje były całkowicie nietrafione.

Inną interesującą grą online opartą na mapach jest Name that Nation. W tej grze Twoim zadaniem jest jedynie nazwanie wskazanego kraju. Możesz wybierać między wersjami globalnymi a regionalnymi tej gry. Jest to znacznie prostsza rozgrywka, ale i ona może przynieść niespodziewane rezultaty.

Więcej ciekawych map online znajdziecie tutaj. Jeśli macie w zbiorach jakieś ciekawe materiały i źródła, to z chęcią je poznam. Piszcie w komentarzach.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst