W sieci pojawiły się ciekawe informacje. Google miałoby pracować nad kolejnym narzędziem AI, ale tym razem stworzonym dla systemu Chrome OS. Brzmi ciekawie, bo chodzi o asystenta do pisania AI. Na rynku jest wiele narzędzi AI, które pomagają w pisaniu, ale brakuje dobrych rozwiązań za darmo.

Pojawiają się różne nazwy kodowe dla tego narzędzia, ale nie ma to żadnego znaczenia. Ważne jest to, że użytkownicy mogą dostać ciekawą funkcję w swoich komputerach z Chrome OS. Każdy sprzęt z tym systemem ma być wyposażony w nowego asystenta.

Nowa funkcja miałaby się pojawiać w prawym dolny rogu, podczas pracy nad tekstem. Nie wiadomo, czy asystent pojawiać się ma za każdym razem, czy może tylko w przypadku Dokumentów Google. Jednak, ma pomagać w tworzeniu tekstu. Nowy asystent ma mieć podobne opcje jak konkurencja (czyt. Czat Bing) i pozwoli na przepisanie tekstu (przefrazowanie) lub zmienić ton wypowiedzi.

Jak widać, taki asystent nie będzie się różnił od innych narzędzi, ale jego przewagą ma być integracja z systemem. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie i ktoś, kto pracował w jakimkolwiek programie, który ma wbudowane narzędzie AI, ten wie, o co chodzi. Jest wiele zewnętrznych rozwiązań, ale wbudowane funkcje, które integrują się ze środowiskiem pracy, są zdecydowanie lepsze.

Wystarczy spróbować takich narzędzi jak asystent AI w aplikacji Notion.

niotion ai

źródło: Androidpolice

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

3 komentarze

  1. Dziś profesjonaliści bardzo dobrze komentują różne działania w nynku tel komórkowych smartfonów.
    Posiadacie państwo dużą wiedzę na temat nowinek technologii.
    Czytam wszystko o android
    Pozdrawiam serdecznie adasfryzjer

Skomentuj mój tekst