Czat Bing (Bing Chat) staje się coraz bardziej popularną usługą, więc nie dziwi to, że Microsoft na tej fali wprowadza nowe funkcje. Sam chętnie zacząłem korzystać z niektórych ulepszeń, ale wiem też, że w wielu kwestiach daleko im do ideału. Dlatego też cieszę się gdy na horyzoncie pojawiają się poprawki i nowości, które rozszerzają możliwości Czatu Bing.

  • Czat Bing obsługuje teraz 30 „zapytań” w rozmowie. Poprzednio było 20.
  • Bing Image Creator działa teraz we wszystkich trybach czatu, w tym precyzyjnym i zrównoważonym.
  • Zapytania związane z podróżą powinny wyświetlać wyniki wizualne, aby pomóc w przedstawianiu odpowiedzi.

W moim przypadku ta ostatnia funkcja jeszcze nie działa. Być może dlatego, że Bing Travel nie jest popularną zakładką u nas w kraju. Sama wyszukiwarka Bing ma małe udziały, a zakładka z podróżami pewnie szura po dnie, albo jest gdzieś poniżej. Szkoda, bo wizualnie prezentuje się dobrze i mogłaby spokojnie konkurować z Lotami Google, które mają ograniczoną funkcjonalność.

Na duży plus zaliczam zwiększoną liczbę „zapytań”/tur na jedną rozmowę. Czasami chciałem wycisnąć coś więcej z jednego wątku, ale Czat Bing ucinał rozmowę i żegnał się ze mną. Teraz jest to trochę trudniejsze dla niego. Te 10 dodatkowych tur naprawdę przydaje się w przypadku bardziej złożonych rozmów. Nie zawsze chodzi o proste zapytania, bo Bing Czat można wykorzystać do bardzo skomplikowanych zagadnień. Dzięki niemu stworzyłem kilka skryptów na stronę internetową, które co chwile poprawialiśmy w rozmowie. Innym razem pomógł mi zoptymalizować jedną stronę internetową pod kątem wydajności. Nie twierdzę, że to zastąpi fachowców. Mowa tutaj o teoretycznie prostych czynnościach, przynajmniej z punktu widzenia programistów. Ale w wielu przypadkach musiałbym spędzić wiele godzin w sieci na poszukiwaniu rozwiązań. Bing czat potrafił rozwiązać te sprawy w 15 – 25 turach. Podkreślę jeszcze raz, że chodzi o proste strony internetowe i skrypty w systemie na użytek prywatny.

Zrzut ekranu 2023 06 05 215437

Bing Image Creator traktuję jako zabawę. Nie wiem czy da się tutaj coś dobrego stworzyć, bo większość obrazów jest średniej jakości. Może komuś się uda wygenerować proste logo na bloga osobistego, jakąś grafikę na forum lub ciekawy obraz, ale to raczej w formie czysto rozrywkowej należy rozpatrywać ten projekt. Przynajmniej na tym etapie. Wydaję mi się, że daleko im do bardziej zaawansowanych rozwiązań, które mogą konkurować już z obrazami w konkursach fotograficznych. Obrazy, które czasami ciężko odróżnić od tych, które zostały stworzone przez żywych artystów.

Jeśli jednak chcecie się nim pobawić, to od jakiegoś czasu Bing Image Creator działa normalnie z poziomu przeglądarki i to w trzech trybach: kreatywnym, zrównoważonym i precyzyjnym. Moim zdaniem niewiele się one różnią w przypadku generowania zdjęć. Tworząc teksty widać różnicę, ale przy obrazach ciężko mi stwierdzić, czy AI bierze pod uwagę ten wybór.

 

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst