Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Podobno firma Microsoft zdecydowała się na niespodziewaną aktualizację Windows 10. Dzięki niej użytkownicy otrzymają dostęp do Copilot, co jest dobrą wiadomością z kilku powodów.

Niezależnie od opinii na temat asystenta Cortana, istniała grupa użytkowników Windowsa, która z niego korzystała. Microsoft jednak postanowił wycofać tę funkcję z Windows 10 i Windows 11. Copilot miał być następcą tego asystenta, ale nie trafił na starszą wersję systemu. W rezultacie wielu użytkowników straciło te możliwości.

copilot test
Copilot w Windows 11

Copilot dla Windows 10 to dobra wiadomość dla milionów ludzi, bo Windows 10 ma ponad 69% udziałów na rynku, w porównaniu z 26% udziałów Windows 11. Oczywiście, Microsoft nie robi tego z dobrego serca, ale z chęci zwiększenia zasięgu swojej usługi. Normalnie nie byłoby rozmowy na ten temat, bo firma zakończy wsparcie dla Windows 10 już w 2025 roku. Jednak do tego czasu warto nakłaniać użytkowników do nowej usługi i czerpać z nich jak najwięcej.

Wcześniej pojawiały się informacje, że Copilot będzie dostępny z aktualizacją systemu Windows 11 23H2 i nie zobaczymy do w starszych systemach Windows. Jednak teraz to się zmienia, tak przynajmniej informuje blog Windows Latest. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie udostępniona aktualizacja Windows 10 z funkcją Copilot.

Zostaw odpowiedź