Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

W najprostszym tłumaczeniu F-Droid jest czymś w rodzaju sklepu Google Play, ale zawiera jedynie wolne i otwarte oprogramowanie. To zasób gier, aplikacji i różnych materiałów dla osób, które cenią wolność i prywatność. Oczywiście, nie może się równać z bazą od Google, ale znajdziecie tam wiele świetnych zamienników płatnych aplikacji. Co więcej, możecie być bardziej zadowoleni, bo niektóre darmowe i otwarte odpowiedniki są lepsze od tych bardziej popularnych. Są nastawione na prywatność, darmowe i rozwijane przez użytkowników, którym tak samo zależy na funkcjonalności.

Oficjalna definicja brzmi:

F-Droid jest instalowalnym katalogiem Wolnego i Otwartego Oprogramowania (ang. Free and Open Source Software – FOSS) dla platformy systemowej Android. Aplikacja kliencka ułatwia przeglądanie, instalację i śledzenie uaktualnień na twoim urządzeniu.

Wystarczy wejść na stronę https://f-droid.org/ i pobrać klienta F-Droid, zainstalować i cieszyć się z korzystania aplikacji FOSS. Jeśli szukacie zamienników/alternatyw dla płatnych i śledzących aplikacji, to zapraszam was do tego tekstu: Lista dobrych aplikacji FOSS na Androida.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Leave A Reply