Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

W najprostszym tłumaczeniu F-Droid jest czymś w rodzaju sklepu Google Play, ale zawiera jedynie wolne i otwarte oprogramowanie. To zasób gier, aplikacji i różnych materiałów dla osób, które cenią wolność i prywatność. Oczywiście, nie może się równać z bazą od Google, ale znajdziecie tam wiele świetnych zamienników płatnych aplikacji. Co więcej, możecie być bardziej zadowoleni, bo niektóre darmowe i otwarte odpowiedniki są lepsze od tych bardziej popularnych. Są nastawione na prywatność, darmowe i rozwijane przez użytkowników, którym tak samo zależy na funkcjonalności.

Oficjalna definicja brzmi:

F-Droid jest instalowalnym katalogiem Wolnego i Otwartego Oprogramowania (ang. Free and Open Source Software – FOSS) dla platformy systemowej Android. Aplikacja kliencka ułatwia przeglądanie, instalację i śledzenie uaktualnień na twoim urządzeniu.

Wystarczy wejść na stronę https://f-droid.org/ i pobrać klienta F-Droid, zainstalować i cieszyć się z korzystania aplikacji FOSS. Jeśli szukacie zamienników/alternatyw dla płatnych i śledzących aplikacji, to zapraszam was do tego tekstu: Lista dobrych aplikacji FOSS na Androida.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst