Nie będę was trzymać w niepewności. Napiszę od razu, że Samsung nie planuje podwyżek cen swoich flagowców. Przypomnijmy, że seria Galaxy S24 będzie miała swoją premierę już niecałe 3 tygodnie. Do tego czasu poznamy zapewne wszystkie wiadomości na temat Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Dziś jednak zajmiemy się cenami poszczególnych smartfonów.

Należy jednak mieć na uwadze, że ceny w różnych krajach mogą się różnić w zależności od ceł i podatków. Mimo to, poniższe sumy i ceny z wcześniejszych premier pozwalają nam ocenić, czego możemy spodziewać się na półkach sklepowych. Do tego na pewno dojdą promocje ze strony Samsunga, programy odkupu i dorzucane gratisy.

Przeczytaj również:

Poprzednie plotki sugerowały, że Samsung nie zamierza podwyższać cen swoich przyszłych flagowców w 2024 roku, ale nie wtedy nie poznaliśmy dokładnych kwot. Dopiero najnowszy przeciek wyjawił domniemane europejskie ceny Galaxy S24. W Europie modele Galaxy S24 i Galaxy S24+ będą wyposażone wyłącznie w procesory Exynos 2400. Nie spodziewamy się w tej kwestii żadnych zmian. Nie dotarły do nas żadne inne, wiarygodne informacje na ten temat.

Podstawowy wariant Galaxy S24 z pamięcią 128GB UFS 3.1 będzie zaczynał się od 899 euro w Europie, a model 256 GB będzie kosztował dodatkowe 60 euro. Jeśli chodzi o Galaxy S24+, Samsung planuje wycenił go na 1149 euro i 1269 euro za wariant 256 GB. W sieci pojawiła się ciekawa informacja, że wersja 512GB miałaby kosztować tyle samo co wersja 256GB. Jest to zapewne jakiś błąd, bo nie sądzę żeby producent zdecydował się na tak nielogiczny ruch.

Co ciekawe, najnowsza odsłona serii Galaxy będzie tańsza od obecnej linii flagowców. Galaxy S24 wyceniono na 899 euro, podczas gdy Galaxy S23 w momencie premiery miał cenę 949 euro. Również model z „plusem” będzie tańszy o 50 euro niż jego poprzednik w chwili debiutu na rynku.

Samsung Galaxy S24 Plus nowe zdjecia 2

Według raportu GalaxyClub, Samsung będzie żądał wyższej ceny za Galaxy S24 Ultra – swój prawdziwy flagowiec. Telefon w Europie będzie kosztował od 1449 euro za wersję z 256 GB pamięci, co oznacza wzrost o 50 euro w porównaniu z Galaxy S23 Ultra. Jednak taka podwyżka może być usprawiedliwiona, bo producent zamierza zwiększyć pamięć RAM w nowych smartfonach Galaxy Ultra. Obecne modele Galaxy 23 Ultra wyposażono w 8GB pamięci RAM. Natomiast Galaxy S24 Ultra mają mieć wbudowane 12 GB pamięci RAM.

Podobno cena Galaxy S24 Ultra z pamięcią 512 GB pozostanie prawie taka sama jak jego poprzednika i wyniesie 1569 euro. Przypominam, że w momencie premiery Galaxy S23 Ultra kosztował 1579 euro. Pojawiają się również plotki, że Samsung może wprowadzić na rynek wariant Galaxy 24 Ultra z pojemnością 1TB, ale jego cena nie została szczegółowo opisana w tym przecieku.

źródło: GalaxyClub

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst