W nadchodzących tygodniach odbędzie się europejska premiera nowego gadżetu od Xiaomi – opaski Mi Band 8 Pro. Urządzenie, które zadebiutowało już w Chinach, w ubiegłym roku, ma zostać oficjalnie zaprezentowane podczas targów MWC (26 – 29 lutego) razem z flagowym smartfonem Xiaomi 14. Tym sposobem, Xiaomi Mi Band 8 Pro trafi również do Polski.

Wiele osób z niecierpliwością czeka na wielką premierę Samsung Galaxy Ring w tej kategorii produktów. To pierścień, który ma zrewolucjonizować i podnieść poprzeczkę dla noszonych inteligentnych gadżetów. Jednak, urządzenie Samsunga to inna półka cenowa, bo Xiaomi Mi Band Pro ma kosztować o wiele mniej.

Premiera Xiaomi Mi Band 8 Pro - ceny i europejska premiera na targach MWC 2024

Jaka będzie cena Xiaomi Mi Bank 8 Pro

Cena nowej opaski Xiaomi na rynku europejskim może być obiecująca. Według informacji podanych przez portal Appuals, Mi Band 8 Pro ma kosztować 89 euro, jednak pojawiają się informacje, że sprzedawcy zaoferują urządzenie w promocyjnej cenie 69 euro. Dla porównania Xiaomi Mi Band 7 Pro, był wyceniony na 99 euro, a w Polsce jego cena startowa wynosiła 499 zł.

W porównaniu ze swoimi poprzednikami, Mi Band 8 Pro ma większy ekran AMOLED o przekątnej 1,74 cala, który oferuje jasność szczytową 600 nitów i odświeżanie 60 Hz. Nowa opaska Xiaomi jest wodoszczelna do 5 metrów i obsługuje ponad 150 trybów sportowych, co jest znaczną poprawą w stosunku do ponad 110 trybów dostępnych w modelu Mi Band 7 Pro. Użytkownicy mogą także monitorować tętno, poziom natlenienia krwi, jakość snu, stres i cykl menstruacyjny. Ponadto, Mi Band 8 Pro ma czujnik somatosensoryczny, który może być użyteczny dla osób uprawiających sporty walki.

Urządzenie jest kompatybilne z najpopularniejszymi systemami satelitarnymi i posiada podstawowe funkcje, takie jak otrzymywanie powiadomień, zdalne sterowanie aparatem i muzyką. Zasilanie zapewnia bateria o pojemności 297 mAh, która umożliwia do 14 dni pracy na jednym ładowaniu – to lepszy wynik niż w poprzednim modelu z akumulatorem 235 mAh.

Możliwe, że Xiaomi osiągnie kolejny sukces sprzedażowy, jeśli cena Mi Band 8 Pro w Polsce będzie bliska 300 zł. Nowa opaska ma lepsze funkcje niż poprzedni model i jest atrakcyjna cenowo, szczególnie w porównaniu z innymi urządzeniami do monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia na rynku.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst