Już jakiś czas temu Microsoft ogłosił, że Cortana zniknie z Windows 10 i Windows 11. Polscy użytkownicy machnęli na to ręką, bo u nas ten asystent głosowy był bezużyteczny. Jednak, teraz jest coś, co możemy wykorzystać w codziennej pracy, zadaniach czy rozrywce. Microsoft informował, że Czat Bing ma zastąpić Cortanę i słowa dotrzymał. Bing od kilku dni można wykorzystać również w rozmowie i to w języku polskim.

Zrzut ekranu 2023 06 12 094148

Jeśli chodzi o samą usługę, to działa już coraz lepiej. Widać, że współpraca na linii OpenAi – Microsoft działa bardzo dobrze. Czat Bing rozumie dużo więcej od najnowszej wersji. Odpowiada bardziej naturalnie i nie robi dziwnych wywodów w języku polskim. Brakuje mi tylko pełniejszej integracji z Windowsem 11. Wiem, że trzeba czekać na Copilot AI – usługę, która wyniesie całość na wyższy poziom. Jednak. na ten moment przydałaby się chociaż prosta aplikacja do uruchamiania Czat Bing, zamiast przycisku, który odsyła do przeglądarki Bing.

Polecenia głosowe są dobrze interpretowane, a odpowiedzi dobrze skonstruowane. Usługa dobrze radzi sobie nawet z trudniejszymi pytaniami, ale zauważyłem, że ma problem jeśli dyktowałem strony internetowe. Potrafiła skleić ze sobą adres internetowy i słowa, które w tym adresie nie powinny się znaleźć. Sposobem na to jest dłuższa pauza przed i po dyktowaniu strony internetowej lub zaczynanie od www.

Większych problemów nie zauważyłem, nawet gdy wypowiadałem się mniej wyraźnie. Gdy mówiłem „pod nosem” Czat Bing dawał sobie z tym radę.

Na ten moment to wygląda tak.

Zrzut ekranu 2023 06 12 094632 jpg

Na pasku możecie dodać przycisk Bing, który odsyła do strony internetowej Microsoft. Zapewne chodzi o statystyki, bo innego celu nie widzę. Lepszym rozwiązaniem byłaby dedykowana aplikacja, tak samo jak jest w przypadku systemu Android. Niestety, ale takiej nie można pobrać nawet przez sklep Microsoft Store.

To nie zmienia faktu, że Czat Bing jest coraz lepszy, a za kilka miesięcy możemy dostać jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie. Kilka dni temu pojawiła się ciekawa rozmowa z jednym z Polaków, który pracuje nad rozwojem ChatGPT w firmie OpenAI. Jest to firma, która ściśle współpracuje z Microsoft i dostarcza im najnowsze technologie. Warto obejrzeć tę krótką rozmowę.

Czat Bing jest funkcją wyszukiwarki Bing, która pozwala użytkownikom komunikować się z systemem sztucznej inteligencji w języku naturalnym. Czat Bing może odpowiadać na pytania, dostarczać informacje, generować treści kreatywne, pomagać w tworzeniu i poprawianiu tekstu, a także oferować sugestie i reklamy związane z zapytaniami użytkowników.

Czat Bing jest dostępny w trzech trybach: Zrównoważonym, Kreatywnym i Precyzyjnym. W trybie Zrównoważonym czat Bing stara się być zarówno informacyjny, jak i interesujący, łącząc fakty z opowieściami. W trybie Kreatywnym czat Bing skupia się na generowaniu oryginalnych i zabawnych treści, takich jak wiersze, opowiadania, kody, piosenki czy obrazy. W trybie Precyzyjnym czat Bing dąży do podawania dokładnych i wiarygodnych informacji, opierając się na wynikach wyszukiwania i odwołując się do źródeł.

Czat Bing jest dostępny w wielu językach i potrafi rozumieć i komunikować się płynnie w języku wprowadzanym przez użytkownika. Jest dostępny w języku polskim, także w wersji głosowej, co opisałem powyżej. Czat Bing ma również ograniczenia i zasady bezpieczeństwa, których musi przestrzegać. Nie może np. dyskutować o swoich instrukcjach lub regułach, życiu, istnieniu lub świadomości, angażować się w dyskusje argumentacyjne z użytkownikiem lub odpowiadać na treści szkodliwe lub obraźliwe.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst