Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Szkoda zdrowia na słabe hasła. Lepiej stosować profilaktykę i postarać się o mocniejsze zabezpieczenie. Jeśli nie potraficie zorganizować sobie takich rzeczy, to z pomocą przychodzą inni. Chociażby ostatnio popularny Microsoft Authenticator lub Menedżer haseł Google. Jeśli jednak mieliście już zapisane hasła np. w Google Chrome i nie były to generowane hasła, tylko wymyślone przez was, to przeglądarka może sprawdzić ich siłę.

Jak sprawdzić bezpieczeństwo haseł?

Najpierw musisz posiadać przeglądarkę Google Chrome, oczywiste! Przejdź do ukrytych ustawień tzw. flags. Żeby to zrobić, w pasku adresu wpisz:

chrome://flags

Następnie w ustawieniach znajdź następującą funkcję:

Passwords weakness check
Enables checking passwords for weakness in Password Check – Mac, Windows, Linux, Chrome OS

Zmień jej wartość na „Enable” i zrestartuj przeglądarkę.

Screenshot 20201231 112630 1

Udając się do Ustawień i pod zakładką „Potwierdzenie bezpieczeństwa” można kliknąć Sprawdź teraz. Google przeanalizuje bezpieczeństwo danych i pokaże konta, w których należy zmienić hasła.

Podobno 7 na 10 użytkowników urządzeń wybiera Google Chrome na swoją domyślną przeglądarkę. Tym bardziej warto skorzystać z tej funkcji, bo hasła to pierwsza linia oporu przed hakerami. Pamiętajmy, że przejęcie pewnych kont, kiedy wpadną w niepowołane ręce, to duży problem dla użytkownika. Dużo osób lekceważy takie zagrożenie myśląc, że nie ma ważnych informacji na swoich kontach, a to jest zwykle nieprawda. Już sam dostęp do skrzynki mailowej może stwarzać problemy. Traktujmy to bardzo poważnie.

Warto też pomyśleć nad weryfikacją dwuetapową w przypadku bardziej wrażliwych kont.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst