To, że Google ma zamiar wprowadzić sztuczną inteligencję Bard do swojego systemu nie jest tajemnicą. Nie wiedzieliśmy tylko, jak to wszystko będzie wyglądało. Do teraz. W sieci pojawiły się grafiki prezentujące nowego Asystenta Google, który napędzany jest AI znaną z Bard.

Według ostatniej analizy 9to5Google, w której „przeskanowano najnowszy pakiet APK aplikacji Google, Bard z Asystentem ma zastąpić Asystenta Google na niektórych urządzeniach. Nie wiadomo jednak, które urządzenia będą kompatybilne z nowym Asystentem AI. Aby go uruchomić, wystarczy powiedzieć „OK Google” lub przytrzymać przycisk zasilania przez kilka sekund. Najnowsza technologia trafi również do wyszukiwarki Google, a dokładniej do zakładki Discovery. Tam pojawi się dedykowany suwak, który pozwoli przełączać się pomiędzy Czatem Bard, a klasyczną wyszukiwarką. Na podobnej zasadzie działa AI w wyszukiwarce Bing.

Asystent Google z Bard

Zobaczyliśmy również zrzuty ekranów z funkcjonowania Asystenta Bard na smartfonie. Według mnie to będzie duży postęp w porównaniu z obecnym Asystentem, który bywa bardzo ograniczony. Użycie AI umożliwi bardziej naturalne działania.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst