Nie często śledzę informacje o patentach Apple, ale patrząc na głosy z internetu, nie jest to pierwszy taki przypadek. Przypadek, w którym Apple patentuje coś, co już wcześniej zostało wymyślone. W tej konkretnej sprawie Apple patentuje klawiaturę z wyświetlaczami na każdym klawiszu.

Zobaczcie na prezentacjach jak wygląda patent Apple, a póżniej przyjrzyjcie się klawiaturze, która została zaprezentowana już w 2008 przez firmę Art Lebedev.

apple patent

Spójrzcie teraz na prezentację klawiatury z CES 2008.

Normalnie nie zwróciłbym uwagi na jakiś patent Apple, który opisują inne blogi. Jednak w czeluściach mojej głowy był obrazek właśnie tej klawiatury z CES 2008. Zapamiętałem tę klawiaturę ze względu na pomysł i nazwę Optimus Maximus. Tak mi się skojarzyło z „wynalazkiem” Apple.

Dalej twierdzę, że jest to ciekawy pomysł, ale nie rozumiem dlaczego gigant może to opatentować. Nie będę bawić się w zgadywanki, bo żaden ze mnie znawca prawa patentowego. Podejrzewam tylko, że jest jakieś obejście, inaczej tego się nie da wytłumaczyć. Jedyne co może mi przyjść do głowy to, że opisywana firma nie patentowała wynalazku. A szkoda by było, bo pokazała jeszcze inny model Optimus Popularis.

optimus popularis dot

Klawiatury były w pełni konfigurowalne, co również zamierza zrobić Apple. Oczywiście, patent nie równa się produkcji. Jednak jest już ku temu bliżej. Tym bardziej, że mowa o bardzo praktycznym rozwiązaniu. Klawiatura dostosowywałaby się do wykonywanej czynności. Inne klawisze miałbym w przypadku pracy biurowej, a po przejściu w tryb rozrywkowy klawiatura podrzucałaby mi inny układ.

Bardzo ciekawe rozwiązanie bazujące na wyświetlaczach OLED, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie w jaki sposób doszło do udzielenia patentu Apple. Ktoś wie?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst