Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Nie wiem jak was, ale mnie trochę wkurza to, że w Androidzie nie wszystkie aplikacje można wyświetlać od krawędzi do krawędzi. I właśnie to ma się zmienić w kolejnej odsłonie systemu. Android 15 wprowadzi zmiany w sposobie, w jaki aplikacje wyświetlają się na smartfonach i tabletach. W ramach nowych wytycznych, Google planuje wprowadzić obowiązek stosowania wyświetlania aplikacji od krawędzi do krawędzi, co ma na celu zwiększenie immersyjności i estetyki użytkowania.

Aktualizacja Android 15 nowość

Nowe wymogi dotyczące projektowania mają na celu wykorzystanie pełnego potencjału nowoczesnych wyświetlaczy, eliminując tradycyjne ramki i maksymalizując przestrzeń ekranową.

Moim zdaniem, taki zabieg zwiększy atrakcyjność aplikacji, niezależnie od tego, czy użytkownicy przeglądają media społecznościowe, oglądają wideo, czy korzystają z aplikacji produktowych. Deweloperzy, z kolei, będą musieli dostosować swoje aplikacje do nowych wytycznych, co może oznaczać konieczność przeprojektowania interfejsów użytkownika i aktualizacji kodu.

Eksperci branżowi postrzegają tę zmianę jako pozytywny krok w kierunku innowacji i poprawy jakości aplikacji mobilnych. Już dawno można było stwierdzić, że taka zmiana jest nieunikniona i że deweloperzy, którzy szybko wdrożą te zmiany, mogą zyskać przewagę konkurencyjną. Według mnie, Google już dawno powinno było zmuszać programistów do rozciągania aplikacji. W końcu, na rynku mamy pełno smartfonów, które są wyposażone w minimalne ramki, a pewne aplikacje sztucznie je dodają.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Leave A Reply