Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Google wydało najnowszą aktualizację Androida 14 w wersji Beta 3.1. Najnowsza aktualizacja zawiera poprawki błędów oraz aktualizację zabezpieczeń na czerwiec. Jednym z najważniejszych punktów nowej aktualizacji będzie naprawa odblokowywania odciskiem palca, które nie działało na niektórych smartfonach Pixel. Oczywiście Google jest świadome wielu innych problemów związanych z betą i będzie je naprawiać w miarę postępu programu beta. Na razie jednak, jeśli korzystasz z bety Androida 14, możesz przejść do ustawień, aby pobrać nową aktualizację OTA. Aktualizacja pojawiła się u mnie w smartfonie Google Pixel 6a.

Screenshot 20230615 134159 jpg

Ponieważ to nie jest duża aktualizacja, ma ona stosunkowo niewielki rozmiar – 66,80 MB. Jeśli obecnie korzystasz z bety Androida 14, musisz przejść do menu Ustawienia, przejść do ustawień Systemu, a następnie wejść do sekcji Aktualizacja systemu. Jeśli nie widzisz go od razu, odśwież menu i powinno pojawić się zapytanie o zainstalowanie aktualizacji UPB3.230519.014. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo energii w baterii lub podłącz telefon do ładowarki przed rozpoczęciem. Proces pobierania będzie szybki, ale instalacja może potrwać trochę czasu, w zależności od urządzenia.

Jeśli chodzi o uwagi, Google wymienia dwie poprawki:

– Naprawiono problemy z niedostępnością lub niemożliwością użycia odblokowywania odciskiem palca na niektórych urządzeniach. (Problem nr 284360298, Problem nr 284529436, Problem nr 284436572)
– Naprawiono problemy z kompatybilnością platformy, które wpływały na działanie SDK do mapowania i powodowały czasami awarie zależnych aplikacji.

Oczywiście, jeśli nie widzisz aktualizacji od razu, nie panikuj, ponieważ aktualizacja jest wdrażana stopniowo. Google informuje, że może minąć nawet tydzień, zanim otrzymasz aktualizację, więc po prostu bądź cierpliwy. Jeśli obecnie nie korzystasz z bety, możesz zapisać się do programu beta Androida, o ile masz kompatybilne urządzenie. Obecnie kompatybilne są urządzenia Pixel 4a 5G, Pixel 5, 5a, Pixel 6, 6a oraz seria Pixel 7. Jeśli nie chcesz się zapisać i pobrać aktualizację drogą powietrzną, zawsze możesz pobrać aktualizacje i zainstalować Androida 14 ręcznie.

Co prawda, nie miałem problemów z odblokowywaniem smartfona za pomocą skanera linii papilarnych, ale zainstalowałem poprawki. Każda następna powoduje, że system działa lepiej. Przeskok względem systemu Beta z poprzedniego miesiąca jest ogromny. Na ten moment można śmiało korzystać z programu Android Beta, bo system jest w pełni używalny. Wcześniej odradzałem instalowanie Androida 14 Beta, ale to już przeszłość.

Zostaw odpowiedź