Ujawniono zrzuty, które MOGĄ przedstawiać zmiany interfejsu. Mogą – to jest słowo klucz, bo strona programiści ze strony XDA Developers, na której udostępniono grafiki, dalej walczy z potwierdzeniem tych informacji. Dodaje jednak, że według ich wiedzy przedstawione zrzuty ekranu pokrywają się z tym co zaprezentuje Google. Taką wiedzą dysponuje również strona Android Police. Więc możemy pisać o dużym prawdopodobieństwie i właśnie patrzymy na ogromne zmiany, które zawitają do systemu Android 12.

Wygląd wyglądem, ale warto zaznaczyć również, że mamy mieć większą kontrolę nad naszą prywatnością. To można zauważyć na udostępnionych zrzutach ekranu.

Obok powiadomienia z aplikacji powinien pojawić się nowy przycisk z rozwijanym menu. Właśnie tam będziemy mieć dostęp do bardziej szczegółowych ustawień prywatności konkretnej aplikacji.

Nie da się ukryć, że nowy Android 12 miałby nawiązywać do systemu iOS. Co prawda, elementy dotyczące prywatności są w planach Google od dawna i chyba wyprzedzają te Apple. Jednak to się nie liczy, bo iOS ma zaimplementowane podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu, a Android utknął w fazie planowania. Jednak dobrze, że w końcu mogą się obudzić.

Na zrzutach ekranu można zauważyć, że Google okroiła system o ikony szybkich ustawień. Widzimy tylko 4 kafelki, ale miejmy nadzieję, że po dalszym rozwinięciu paska otrzymamy dostęp do reszty ustawień.

Więcej zrzutów znajdziecie na Andrid Police i XDA Developers.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst