Najnowsza odsłona nakładki systemowej Oppo – ColorOS 14, oparta na Androidzie 14, wprowadzaja szereg nowości i ulepszeń. Ta aktualizacja, zapowiedziana już w połowie listopada, teraz trafia do kolejnych telefonów. Aktualizacja ColorOS 14 pojawia się zgodnie z harmonogramem wdrożenia ogłoszonym przez producenta. Spójrzmy więc na to, co nowa wersja ColorOS ma do zaoferowania, oraz, kiedy użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji na swoich urządzeniach.

Zobacz również: Recenzja Oppo Find N2 Flip – czy to najlepszy składany smartfon na rynku?

oppo coloros 14 nowa aktualizacja

Nowości w ColorOS 14:

 1. Aqua Dynamic Design: Oppo skupiło się na ustandaryzowaniu interfejsu użytkownika, wprowadzając konstrukcję Aqua Dynamic. Dzięki temu elementy takie jak bąbelki, kapsułki i panele płynnie integrują się z paskiem stanu, zapewniając funkcjonalność bez przeciążania wyświetlacza. System Aquamorphic Coloring dynamicznie dostosowuje pasek stanu i zawartość ekranu do pory dnia, tworząc bardziej spójne wrażenia wizualne.
 2. Go Green dla Always On Display: Nowy styl Go Green promuje świadomość ekologiczną, a użytkownicy mogą również korzystać z naklejek Bitmoji, które dostosowują się do lokalizacji, aktywności, pogody i innych czynników kontekstowych.
 3. Ulepszony silnik Trinity Engine: Oppo zwiększyło wydajność ColorOS, wprowadzając ulepszony silnik Trinity Engine, który obejmuje trójstopniowe podejście do zwiększania wydajności i żywotności baterii. Funkcje takie jak ROM Vitalization, RAM Vitalization i CPU Vitalization mają na celu optymalizację zarządzania danymi, pamięcią RAM i wydajnością chipsetu.
 4. Inteligentne funkcje i bezpieczeństwo: ColorOS 14 wzbogaca się o system inteligentnego ładowania z algorytmem AI, Picture Keeper do zabezpieczania dostępu do zdjęć i filmów, inteligentne matowienie obrazu oraz Smart Touch dla łatwiejszego zarządzania treścią.

Harmonogram aktualizacji ColorOS 14:

oppo coloros 14 1 harmonogram aktualizacji

Oto modele, które otrzymają stabilną wersję ColorOS 14 z Androidem 14 w lutym:

 1. Oppo Find N3,
 2. Oppo Find N3 Flip, Oppo Find N2 Flip,
 3. Oppo Find X5 Pro,
 4. Oppo Find X5,
 5. Oppo Find X3 Pro,
 6. Oppo Reno10 Pro+ 5G,
 7. Oppo Reno10 Pro 5G,
 8. Oppo Reno10 5G,
 9. Oppo Reno8 Pro 5G,
 10. Oppo Reno8 5G,
 11. Oppo Reno8,
 12. Oppo Reno8 T 5G,
 13. Oppo Reno8 T,
 14. Oppo Reno7,
 15. Oppo F23 5G,
 16. Oppo F21s Pro,
 17. Oppo F21 Pro,
 18. Oppo K10 5G,
 19. Oppo A98 5G,
 20. Oppo A78 5G,
 21. Oppo A77 5G,
 22. Oppo A77s,
 23. Oppo A77,
 24. Oppo A57.
oppo coloros 14 update

Dlaczego warto zainteresować się ColorOS 14?

Aktualizacja do ColorOS 14 to nie tylko kwestia nowych funkcji i poprawek. To także poprawa płynności, intuicyjności i bezpieczeństwa. Z nowymi możliwościami personalizacji, ulepszonymi algorytmami zarządzania wydajnością i baterią, a także dodatkowymi narzędziami do ochrony prywatności, ColorOS 14 stanowi ważną aktualizację OPPO.

W miarę jak Oppo kontynuuje rozwijanie swojej nakładki systemowej, użytkownicy mogą oczekiwać jeszcze większej integracji z ekosystemem Oppo, ulepszonych funkcji AI i dalszego zwiększania wydajności swoich urządzeń. ColorOS 14 staje się coraz lepszym systemem/nakładką i cieszy mnie to ogromnie. Większa konkurencja na polu oprogramowania może tylko zwiększyć jakość produktu.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst