Samsung zaczął wdrażać dla serii Galaxy S22 aktualizację nakładki One UI 6, która oparta jest na systemie Android 14. Proces ten został zapoczątkowany w prawie całej Europie, w tym również w Polsce. Wdrażanie jest etapowe, więc nie wszyscy otrzymają aktualizację pierwszego dnia. Cała procedura ma się rozciągnąć na cały świat, ale to producentowi ma zająć kilka tygodni. Nowa aktualizacja ma numer wersji S908BXXUDWK4 i waży około 3,1 GB. Zawiera również poprawkę bezpieczeństwa z listopada 2023 r.

One UI 6.0, oparty na Androidzie 14, wprowadza wiele nowych funkcji i ulepszeń wizualnych. Między innymi ulepszono aplikacje aparatu i galerii, całkowicie zmieniono wygląd panelu szybkich ustawień, poprawiono interfejs powiadomień, dodano nowy widżet odtwarzacza multimedialnego w obszarze powiadomień, nową czcionkę i zestaw emotikon. Dodatkowo można wybrać spośród kilku stylów czcionek zegara na ekranie blokady oraz dostosować ich położenie i rozmiar. Ogólnie zmian jest bardzo dużo i wiele z nich opisywałem na blogu.

Na stronie Telepolis pojawił się zrzut ekranu z najciekawszymi zmianami. Dzięki niemu możecie zapoznać się z nowymi funkcjami i nowościami, jakie przynosi aktualizacja One UI 6 dla Galaxy S22.

samsung lista zmian one ui6

W sieci pojawił się również harmonogram aktualizacji Android 14 dla urządzeń Galaxy. Tam pojawiła się informacja, że Galaxy S22 najnowsze oprogramowanie miał otrzymać 15 listopada, ale w tym czasie użytkownicy otrzymywali dopiero stabilne wersje systemu One UI 6 Beta. Dopiero teraz otrzymują finalny system w całej Europie.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst