Acer Chromebook Media Event, które odbyło się niedawno, wzbudziło duże zainteresowanie wśród mediów branżowych. Na tym wydarzeniu firma pokazała swoje najnowsze produkty z linii urządzeń Chromebook Plus. Są to urządzenia z systemem ChromeOS, które kwalifikują się do programu „Laptop dla nauczyciela”. Bardzo cieszę się z takich wydarzeń, bo moim zdaniem ChromeOS powinien być bardziej popularny. Nie jestem z grupie osób, która będzie twierdzić, że Chromebooki w pełni mogą zastąpić klasyczne laptopy z Windowsem lub Linuksem. Jednak wielu osobom wystarczy takie rozwiązanie.

Streszczenie wydarzenia

Acer Chromebook Media Event był wielkim hitem – na wydarzeniu pojawiło się siedemdziesiąt osób. Tematem było zaprezentowanie nowych produktów Acer, ale nie tylko. Gości przywitał Hubert Urbański, a następnie Jeremi Rybak, kierownik ds. marketingu Acer Polska, przedstawił wizję, która przyświecała stworzeniu tej nowej kategorii produktów. Michał Senkowski, kierownik ds. produktu Acer Polska, pokazał, jak dobrze radzą sobie Acer Chromebooki w Polsce. Według jego danych, Acer Chromebook to najpopularniejsze urządzenia z systemem ChromeOS. W ciągu miesiąca sprzedano ponad 3000 sztuk, co daje im 83% udziału w rynku Chromebooków w segmencie B2C.

Na Acer Chromebook Media Event wystąpił również Torbjørn Bjering, lider biznesowy ChromeOS consumer, Nordics & Poland z firmy Google. Opowiedział o idei, która stała za stworzeniem Chromebooków – laptopów dostosowanych do potrzeb użytkowników. Podkreślił, że Chromebooki są nie tylko niezawodne, bezpieczne, ale także inteligentnie łączą specyfikację techniczną, oprogramowanie i technologię – w tym AI. To właśnie sztuczna inteligencja jest tym, co wyróżnia Chromebooki na rynku i wskazuje kierunek ich rozwoju w przyszłości.

Acer Chromebook Plus

Acer Chromebook Plus 515 i Acer Chromebook Plus 514 to nowe modele laptopów z ChromeOS, które według zapewnień producenta wyróżniają się znacznie lepszą wydajnością niż zwykłe Chromebooki.
Te laptopy mają być nie tylko do surfowania po internecie i oglądania filmów. Mają one spore dyski SSD, dużo RAM-u i mocne procesory, dzięki czemu działają płynnie i sprawnie. Trzeba jednak dodać, że sam system Chrome OS jest dosyć lekki i to też wpływa na płynność działania całego laptopa Chromebook.

W Acer Chromebook Plus 515 możemy znaleźć procesory Intel z 12 i 13 generacji, a w Acer Chromebook Plus 514 mamy do wyboru procesory AMD Ryzen 5 z serii C. Szybkie Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.1 zapewniają dobrą łączność, a dosyć sporo portów pozwala na ładowanie i podłączanie urządzeń. Nowe kamery internetowe 1080p z funkcją redukcji szumów i specjalnym obiektywem Blue Glass zapewniają dobrą jakość wideo podczas rozmów online.

Dodatkowo, sztuczna inteligencja automatycznie poprawia obraz i oświetlenie oraz usuwa zakłócenia. Prywatność użytkowników jest chroniona dzięki zasłonce na kamerze internetowej, którą można zasunąć, oraz opcji wyciszenia mikrofonu i wyłączenia kamery jednym przyciskiem. Na koniec, podwójne głośniki z systemem DTS Audio mają zapewnić dobry dźwięk.

Laptopy dostępne dla nauczycieli

W ramach inicjatywy wspierania edukacji, Acer podczas swojego wydarzenia przypomniał uczestnikom, że jest jedynym producentem, który umożliwia skorzystanie z vouchera na zakup Chromebooków, w tym modeli Acer Chromebook Plus 515 i Acer Chromebook Plus 514. Voucher dla nauczycieli ma na celu ułatwienie dostępu do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, które poprawią jakość nauczania i pozwolą nauczycielom zwiększyć swoją produktywność.

Ten voucher pozwala nauczycielom na zakup nowych Chromebooków, które są doskonałe do zdalnego nauczania, przygotowywania materiałów dydaktycznych, a także edycji zdjęć i filmów. Chromebooki mogą ułatwiać nauczycielom tworzenie ciekawych prezentacji i materiałów edukacyjnych, co zwiększa atrakcyjność i efektywność procesu nauczania.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst