Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Google ogłosił kilka nowych funkcji w przeglądarce Google Chrome na urządzenia mobilne. Nie jest to jakaś rewolucja, ale te nowości na pewno przydadzą się wielu użytkownikom. Tym bardziej, że mowa o popularnej przeglądarce, która ma aż 65% udziałów na całym świecie.

Pierwszą nowością jest funkcja „Chrome Action”, która usprawnia wyszukiwanie lokalne. Po wpisaniu np. nazwy restauracji w pasku wyszukiwania, pod spodem pojawią się skróty do połączenia telefonicznego, wskazówek dojazdu i recenzji. Funkcja ta jest już dostępna na Androidzie, a jesienią pojawi się na iOS.

Chrome Mobile Search Blog Chrome.width 1000.format webp

Kolejna aktualizacja to przeprojektowany pasek adresu na tabletach. Zmodyfikowano go, aby lepiej wykorzystać większy ekran i dopasować do języka projektowania Material You. Pasek nie będzie już zakrywał całej strony po kliknięciu, ułatwiając powrót do przeglądanej witryny. Ta zmiana jest już dostępna zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

Chrome Mobile Search Blog Tablet.width 1000.format webp

Chrome będzie teraz wyświetlał spersonalizowane sugestie wyszukiwania na podstawie wcześniejszych wyszukiwań użytkownika. Na przykład, jeśli często wpisujesz „rozkłady jazdy”, aby sprawdzić godziny kursowania transportu publicznego, Chrome zapamięta to i będzie wyświetlał tę witrynę wyżej w wynikach wyszukiwania.

Chrome Mobile Search Blog Person.width 1000.format webp

Dodatkowo, w Chrome na iOS pojawią się popularne wyszukiwania, funkcja znana już z Androida. Będą one widoczne pod ostatnimi wyszukiwaniami po kliknięciu w pasek adresu na stronie Nowa Karta.

Ostatnia nowość to karty wyników sportowych na żywo w kanale „Odkrywaj” na stronie Nowa Karta, zarówno na Androidzie, jak i iOS. Jeśli obserwowałeś daną drużynę lub interesowałeś się nią w przeszłości, Chrome będzie automatycznie wyświetlał aktualne wyniki meczów.

wyniki meczow google discover

Wyniki sportowe mam dostępne od jakiegoś czasu i wydaję mi się, że u mnie ta „nowość” pojawiła się kilka miesięcy temu. Nie zawsze działała idealnie, bo czasami pokazywała wyniki meczów drużyn, które mnie w ogóle nie interesują. Dodatkowo, wyświetlane były wyniki meczów sprzed miesiąca. Akurat ta funkcja nie jest dla mnie jakoś szczególnie użyteczna. Wolę aplikacje typu Livescore.

Pięć nowych funkcji przeglądarki Google Chrome na urządzenia mobilne usprawniających przeglądanie:

  • Więcej działań Chrome ułatwiających dotarcie do lokalnych miejsc: Po wyszukaniu np. restauracji w Chrome, pod paskiem wyszukiwania pojawią się przyciski skrótów ułatwiające szybkie wykonanie takich czynności, jak: wykonanie połączenia, uzyskanie wskazówek dojazdu i przeczytanie recenzji. Ta funkcja jest już dostępna w Chrome na Androida, a jesienią tego roku pojawi się w Chrome na iOS.
  • Przeprojektowany pasek adresu na tabletach: Pasek adresu Chrome na iPadach i tabletach z Androidem został odświeżony, aby lepiej wykorzystać ich większe rozmiary ekranu i dopasować go do języka projektowania Material You. Teraz, podczas korzystania z paska adresu, witryna jest zawsze widoczna pod rozwijaną listą na wypadek, gdybyś chciał do niej wrócić.
  • Nowe sugestie skrótów: Nowa funkcja sugestii skrótów w Chrome na Androida i iOS zapewnia spersonalizowane podejście do paska adresu, pomagając w nawigacji do witryny internetowej w oparciu o to, co zwykle wpisujesz, aby się tam dostać. Na przykład, jeśli zwykle wpisujesz „rozkłady jazdy”, aby wyświetlić godziny kursowania komunikacji miejskiej, ponieważ to słowo jest częścią opisu witryny, dzięki tej nowej funkcji witryna komunikacji miejskiej będzie teraz wyświetlana wyżej w sugestiach wyszukiwania po wpisaniu „rozkładów jazdy”.
  • Popularne wyszukiwania w Chrome na iOS: W pasku adresu Chrome w iOS będą teraz wyświetlane sugestie popularnych wyszukiwań, funkcja ta jest już dostępna w systemie Android. Trendy te będą wyświetlane pod ostatnimi wyszukiwaniami po kliknięciu paska adresu na stronie Nowa karta.
  • Nowe karty sportowe w kanale Odkrywaj Chrome: Karty wyników na żywo są teraz dostępne w kanale Odkrywaj Chrome na stronie Nowa karta w systemach iOS i Android. Jeśli więc Twoja ulubiona drużyna gra, będziesz otrzymywać automatyczne aktualizacje wyników, jeśli śledziłeś drużynę lub wyraziłeś nią zainteresowanie w przeszłości. Możesz dostosować kanał Odkrywaj w aplikacji mobilnej Chrome, wybierając menu z trzema kropkami.

źródło

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst