Zadania Google są bardzo popularną aplikacją do zarządzania zadaniami. Czy jest ona najlepsza dla wszystkich? Nie, no taka aplikacja nie istnieje. Mnie pasuje jej prostota, ale Tobie może będzie potrzebne bardziej rozbudowane narzędzie. Nie ma jednej odpowiedzi.
Jeśli szukasz podobnego rozwiązania, to tutaj znajdziesz listę najlepszych aplikacji do zarządzania zadaniami. Na pewno wybierzesz coś dla siebie. Na rynku mamy ogromny wybór. Pamiętaj jednak, żeby nie czytać za dużo. Po prostu zainstaluj jakieś narzędzie i zacznij używać. Nie daj się wciągnąć w świat produktywności bez końca.
Poniżej znajdziesz 10 ciekawych i najlepszych wskazówek związanych z Zadaniami Google. Zapewne część z nich znasz już dobrze, ale mam nadzieję, że byłem w stanie Cię czymś zaskoczyć. Zapraszam do lektury. Jeśli znasz jakieś ciekawe triki związane z Zadaniami Google, to zapraszam do sekcji komentarzy.
1. Tworzenie list.
Organizuj zadania w osobne listy, aby pogrupować je według projektów, terminów lub innych kryteriów. Możesz na przykład utworzyć listę zakupów, listę rzeczy do zrobienia w pracy i listę zadań domowych. Jak to zrobić:
Na telefonie: Otwórz aplikację Google Tasks i dotknij „Nowa lista”. Możesz też dotknąć ikony hamburgera w lewym dolnym rogu, a następnie „Utwórz nową listę”. Wpisz nazwę listy i dotknij „Gotowe”.
Na komputerze: Otwórz Dokumenty, Arkusze lub Prezentacje Google w przeglądarce. Kliknij ikonę Tasks na prawym pasku bocznym. Kliknij strzałkę rozwijaną i wybierz „Utwórz nową listę”. Wpisz nazwę listy i kliknij „Gotowe”.
2. Dodawanie podzadań.
Podziel większe zadania na mniejsze podzadania, aby łatwiej było śledzić postępy i zarządzać złożonymi projektami. Jak to zrobić:
Na telefonie: Utwórz nowe zadanie, wpisz jego nazwę i zapisz. Dotknij nowo utworzonego zadania i wybierz „Dodaj podzadania”. Wpisz nazwę podzadania. Aby dodać kolejne podzadanie, dotknij „Dodaj podzadania”.
Na komputerze: Otwórz Dokumenty, Arkusze lub Prezentacje Google w przeglądarce i kliknij ikonę Tasks. Kliknij ikonę trzech kropek obok nazwy zadania i wybierz „Dodaj podzadanie”.
3. Dodawanie szczegółów.
Dodaj krótkie opisy do zadań lub podzadań, aby zawierały więcej informacji lub kontekstu. Sekcja „Szczegóły” obsługuje do 700 słów. Jak to zrobić:
Na telefonie: Dotknij zadania lub podzadania. Dotknij „Dodaj szczegóły”, wpisz krótki opis i dotknij „Zapisz”.
Na komputerze: Otwórz Dokumenty, Arkusze lub Prezentacje Google w przeglądarce i dotknij ikony Tasks. Dotknij zadania, aby je rozwinąć. Dotknij „Szczegóły” i dodaj krótki opis. Opis zostanie zapisany automatycznie.
4. Ustawianie terminów i przypomnień.
Przypisz terminy do zadań i ustaw przypomnienia, aby otrzymywać powiadomienia o zbliżających się terminach. Jak to zrobić:
Na telefonie: Podczas tworzenia zadania dotknij ikony Zegara, aby otworzyć kalendarz. Wybierz datę i dotknij „Ustaw godzinę”, aby ustawić godzinę przypomnienia.
Na komputerze: Podczas tworzenia zadania wybierz „Data/godzina”, aby ustawić, kiedy chcesz otrzymywać powiadomienia o zadaniu.
5. Tworzenie powtarzających się zadań.
Ustaw zadania, które powtarzają się w określonych odstępach czasu, na przykład codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Jak to zrobić:
Na telefonie i komputerze:
Po ustawieniu daty i godziny zadania dotknij/kliknij „Powtórz”. Użyj rozwijanego menu i pola liczbowego, aby wybrać częstotliwość powtarzania. W sekcji „Rozpoczyna się” wybierz datę rozpoczęcia powiadomień. W sekcji „Kończy się” wybierz „Nigdy”, aby otrzymywać powiadomienia bez końca, „W dniu”, aby wybrać datę zakończenia, lub „Po”, aby zakończyć zadanie po określonej liczbie wystąpień.
6. Przenoszenie przypomnień Asystenta Google do zadań.
Skonsoliduj swoje przypomnienia, przenosząc istniejące przypomnienia z Asystenta Google do Google Tasks. Jak to zrobić:
Na telefonie: Otwórz Google Tasks i dotknij ikony swojego profilu. Wybierz „Ustawienia zadań” > „Przenieś przypomnienia do zadań”. Wybierz listę, do której chcesz przenieść przypomnienia i dotknij „Kontynuuj”.
Na komputerze: Kliknij ikonę Tasks w Dokumentach, Arkuszach lub Prezentacjach Google. Kliknij ikonę trzech kropek obok „Dodaj zadanie”. Kliknij „Przenieś przypomnienia do zadań”. Wybierz listę, do której chcesz przenieść przypomnienia i dotknij „Kontynuuj”.
7. Przenoszenie e-maili z Gmaila do Google Tasks.
Przekształcaj e-maile w zadania, aby śledzić ważne wiadomości i działania, które należy podjąć. Jak to zrobić:
Na telefonie: Otwórz aplikację Gmail i znajdź e-mail, który chcesz dodać do Google Tasks. Otwórz e-mail i dotknij ikony trzech kropek u góry ekranu. Wybierz „Dodaj do zadań”.
Na komputerze: Otwórz skrzynkę odbiorczą Gmaila w przeglądarce. Kliknij ikonę Tasks, aby rozwinąć panel zadań. Przeciągnij i upuść e-mail do menu Tasks.
8. Używanie widżetów Google Tasks (tylko na telefonie).
Szybko twórz, przenoś, oznaczaj i przeglądaj zadania z ekranu głównego telefonu za pomocą widżetów. Jak to zrobić:
Długo naciśnij puste miejsce na ekranie głównym telefonu i wybierz „Widżety”. Przewiń do góry i dotknij „Zadania”. Wybierz żądany widżet i przeciągnij go w wybrane miejsce.
9. Używanie ciemnego motywu (tylko w aplikacji mobilnej).
Włącz ciemny motyw w aplikacji Google Tasks, aby oszczędzać baterię i zmniejszyć zmęczenie oczu. Jak to zrobić:
Otwórz aplikację Google Tasks na telefonie i dotknij ikony swojego profilu. Przejdź do „Ustawienia zadań” > „Motyw” i wybierz „Ciemny”.
10. Zapisywanie/udostępnianie artykułów w Zadaniach Google.
Jest to bardzo przydatna funkcja, bo pozwala mi na przyponnienie o ciekawym artykule. Oczywiście, można wykorzystywać do tego inne narzędzia, takie jak Pocket, ale mi w zupełności wystarczy coś takiego. Tym, bardziej, że ma tylko przypominać.
Resztę, ważnych artykułów, zapisuję w aplikacji Feedly. Zadania Google służą do przypomnienia o czymś „na teraz”. Jak to zrobić:
Wystarczy zaznaczyć link i kliknąć udostępnianie, tak samo, jakbyście chcieli udostępnić zdjęcie lub plik komuś innemu. Później wybieracie aplikację Zadania Google i system automatycznie tworzy zadanie.