Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

W smartfonach Samsung Galaxy aplikacja Galeria oferuje wiele interesujących funkcji. System One UI posiada kilka innowacyjnych rozwiązań, za które w innych smartfonach często trzeba płacić. W aplikacji Zdjęcia Google również mamy dostęp do wielu ciekawych opcji, ale część z nich dostępna jest tylko dla posiadaczy abonamentu Google One. W smartfonach Samsung Galaxy wszystkie funkcje są dostępne za darmo i mam nadzieję, że to się nie zmieni.

Ranking i poradnik, którego Samsunga Galaxy wybrać.

Poniżej przedstawię 10 najlepszych funkcji edycji, które są dostępne w każdym smartfonie Samsung Galaxy. Do tych celów użyłem swoich i przypadkowych zdjęć, które są dostępne w ramach otwartej licencji. Zrzuty ekranu pochodzą ze smartfona Galaxy M34 i systemu One UI 6.

1. Gumka do usuwania obiektów (Magiczna gumka) – za pomocą AI.

Rozwiązanie to jest bardzo popularne i dostępne w kilku innych aplikacjach. W aplikacji Zdjęcia Google jest ona dostępna w ramach płatnego abonamentu Google One. W Galerii Samsung Galaxy funkcja ta jest darmowa.

Wystarczy wybrać zdjęcie i kliknąć poniższą ikonkę pod nim. Podczas oglądania zdjęcia przesunąć palcem do góry i również pojawią się opcje edycji.

tempFileForShare 20240105 122628

Dzięki temu na ekranie pojawią się sugestie dotyczące edycji zdjęć z wykorzystaniem AI. Nie każde zdjęcie ma te same opcje edycji. Sztuczna inteligencja analizuje obraz i wybiera je sama. Jest to logiczne, bo poprawianie portretu nie ma sensu przy zdjęciu obiektów. Jednak na stałe mamy dwie opcje do wyboru: przetwórz i gumka do usuwania obiektów.

Zajmiemy się tą drugą. Wystarczy wybrać przycisk z tą funkcją i zostaniecie przeniesieni do edycji. Tam musicie zaznaczyć obiekty, które chcecie wymazać ze zdjęcia i kliknąć przycisk usuń. Proste i skuteczne. Jasne, w wielu przypadkach nie jest to idealne rozwiązanie, ale często sprawdza się do usuwania niechcianych przedmiotów lub informacji.

Tutaj możecie zobaczyć klip wideo z tą funkcją:

2. Przetwarzanie zdjęcia – za pomocą AI.

Przetwarzanie zdjęć jest dostępne w każdym przypadku. Do tej funkcji również możecie się dostać za pomocą przycisku do edycji za pomocą AI. Dzięki niej sztuczna inteligencja poprawi jakość zdjęć, rozjaśni i dobierze lepszą temperaturę. W większości przypadków sprawdza się bardzo dobrze, ale są momenty, w których wolę swoją obróbkę od tej AI.

3. Efekt portretu – za pomocą AI.

Jest to jedna z lepszych funkcji w Galerii Samsung Galaxy i One UI. Działa rewelacyjnie i rzadko się myli. Jej dokładność zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Odseparowanie osoby od tła jest prawie bezbłędne. Zdarzają się błędy, ale są one tak mało widoczne, że uważam tę opcję za bardzo skuteczną.

4. Usuwanie cieni i odbić – za pomocą AI.

Ta opcja przydaje się przede wszystkim jeśli wykonaliście zdjęcie zza okna lub odbicia pojawiają się w okularach. Nie zawsze wyłapuje odbicia, ale jeśli już to zrobi, to poprawia zdjęcie prawie idealnie. Możecie to zobaczyć na poniższym przykładzie. Opcja dostępna jest pod zakładką Gumka do usuwania obiektów.

5. Tworzenie GIF, kolażu i filmu.

Te funkcje znane są również w innych aplikacjach i z reguły są darmowe. Tworzenie gifów odbywa się tylko na bazie zdjęć. Nie można przerobić krótkiego filmu na gifa. Niestety, a taka funkcja byłaby bardzo przydatna.

Tworzenie kolaży nie wymaga chyba uwagi. Natomiast tworzenie filmów jest bardzo ciekawe. Film możecie stworzyć na bazie zaznaczonych zdjęć lub edytować materiał wideo. W filmie możecie dodać napisy, naklejki lub podkład dźwiękowy. Możecie również wybrać proporcje docelowego projektu. W trakcie edycji możecie dodawać istniejące zdjęcia lub klipy wideo do edytowanego materiału.

Nie jest to bardzo rozbudowany edytor, ale pozwoli na szybkie stworzenie ciekawych materiałów.

6. Wycinanie postaci za pomocą funkcji Lasso.

Jest to nic innego jak wycinanie wybranego fragmentu ze zdjęcia i tworzenie z tego nowej grafiki. Dzięki inteligentnemu Lasso możecie to zrobić w prosty sposób. Nie trzeba być nawet precyzyjnym, bo ciężko wymagać precyzji smarując palcem po ekranie smartfona. Użytkownicy Galaxy S22 Ultra lub S23 Ultra mają ułatwione zadanie, bo mogą posiłkować się rysikiem. Jednak Lasso jest na tyle inteligentne, że powinno poradzić sobie bez rysika. Zobaczcie sami.

7. Prostowanie, kadrowanie i obracanie zdjęć.

Te funkcje edycji znane są nawet z najprostszych edytorów zdjęć. W Galerii Samsung Galaxy możecie obrócić zdjęcie, zrobić odbicie lustrzane lub zmienić perspektywę w pionie i poziomie. Są to proste czynności do szybkiej edycji. Nie są to tak rozbudowane możliwości, jak w przypadku aplikacji Snapseed, ale dają szybkie i dobre efekty.

8. Zabawa z kolorami.

Tutaj mamy do czynienia ze zmianą barw na zdjęciu. Można uzyskać ciekawe efekty. Najpopularniejszą opcją może być ta nazwana „W kolorze”. Wybierając ją zdjęcie zmieni się na monochromatyczne. Znikną wszystkie kolory ze zdjęcia i Wy możecie wtedy wybrać, które kolory mają się pojawić ponownie. Możecie to robić selektywnie i dzięki temu uzyskacie ciekawy efekt. Jest tam również funkcja nazwana „Miks kolorów”. Możecie wybrać kolor z palety barw i nasycić go lub spowodować, że będzie bardziej wyprany. Jest też opcja zmiany temperatury i luminacji danej barwy.

9. Poprawianie twarzy.

W zakładce „Efekt twarzy” system powinien wykryć twarze postaci na zdjęciu i je zaznaczyć. Ta funkcja pozwala na wygładzanie, zmianę tonu skóry, zmianę linii szczęki, powiększanie oczu i naprawianie skazy na twarzy. W tej zakładce również można rozmyć tło, tak samo jak opisywałem na początku tekstu.

10. Zmiana stylu i filtry.

Style to fajna zabawa i Samsung postarał się żeby udostępnić kilka ciekawych efektów. Dzięki nim zdjęcie nabierze nowych kształtów. Wystarczy odpowiednie kadrowanie i pomysł.

W stylach pojawia się dodatkowa opcja jeśli na zdjęciu zostanie wykryta osoba. Wtedy możecie uzyskać jeszcze ciekawsze efekty, bo Galeria potrafi odseparować postać od tła. Dzięki temu styl można zastosować w tle, jednocześnie zachowując oryginalny wygląd postaci. Styl można również wykorzystać na całym zdjęciu lub do samej postaci, ale to już nie jest tak ciekawy efekt.

Screenshot 20240105 135730 Photo Editor

W aplikacji Galeria Samsung Galaxy mamy również dostępne różne filtry. Jest ich sporo, a jeśli wam to nie wystarcza, to dodatkowe możecie pobrać z Galaxy Store.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst